Epidemia przy polskiej granicy! Zarażeni uciekają do naszego kraju

Epidemia przy polskiej granicy! Zarażeni uciekają do naszego kraju Źródło: Fot. Shutterstock

To przerażające, ale przede wszystkim ogromnie niebezpieczne. Tuż przy polskiej granicy wybuchła epidemia. Co gorsza - zarażeni uciekają do naszego kraju!

Na Ukrainie szaleje epidemia zapomnianej już choroby. Lepiej wiedzieć jakie są jej objawy i prędko zgłosić się do lekarza, jeśli je u siebie rozpoznamy, ponieważ zarażeni uciekają do Polski. Jesteśmy w niebezpieczeństwie. Gruźlica, bo o niej mowa, to zapomniana już choroba, która kiedyś zbierała śmiertelne żniwo. Teraz, niestety, znowu szaleje tuż przy naszej granicy, na Ukrainie. Ludzi, którzy na nią chorują mogą z łatwością przenieść epidemię do nas.

Epidemia niebezpiecznej choroby

Profesor Leonid Hryszczuk z Państwowego Instytutu Medycznego w Tarnopolu w rozmowie z RMF FM stwierdził, że nie da się nawet ocenić ile osób choruje na Ukrainie. Najwięcej przypadków odnotowano na wschodzie kraju, gdzie toczy się wojna. Gruźlica zabija na Ukrainie ok. 20 osób dziennie - to tragiczny bilans. Sytuację pogorszył fakt, że w republice separatystycznej zamknięto 140 szpitali, głównie przeciwgruźliczych. Przez konflikt zbrojny brakuje na Ukrainie lekarzy. Niestety, nawet polscy specjaliści często mają problem ze zdiagnozowaniem gruźlicy na czas. Choroba bowiem ma objawy nieswoiste, takie jak: kaszel i bóle w klatce piersiowej. W walce z gruźlicą stosuje się leczenie farmakologiczne, ale prątki Kocha wywołujące chorobę są bardzo odporne na antybiotyki. Najgorsze jest to, że ta śmiertelnie niebezpieczna choroba u ok. 10 proc. zakażonych przebiega bezobjawowo.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dramat córki Gessler. Zrozpaczona gwiazda TVN musi jej pomóc
  2. Gwiazda TVN ma przerzut raka. Umiera
  3. Co za nogi! Najseksowniejsza gwiazda TVN kusi widzów
Źródło: planeta.fm  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News