Wirusolog przekazał ponure informacje. Koronawirus nie jest jedyny, w przyszłości ludzkość czeka poważniejsze zagrożenie

Wirusolog przekazał ponure informacje. Koronawirus nie jest jedyny, w przyszłości ludzkość czeka poważniejsze zagrożenie Źródło: flickr Governor Tom Wolf

Epidemia koronawirusa na świecie to nie jedyne zagrożenie, na które musimy się przyszykować. Wirusolog przekazał przygnębiające informacje na temat tego, co czeka nas w przyszłości. Okazuje się, że czyha na nas poważniejsze zagrożenie.

Epidemia koronawirusa na świecie stała się przedmiotem badań i obserwacji wielu naukowców. Wirusolog z Polski przekazał, że obecnie rozprzestrzeniający się wirus covid-19 to nie jedyne zagrożenie, z którym będziemy się zmagać w najbliższym czasie. Ryzyko zachorowań i epidemii rośnie każdego dnia, a ludzkość musi się przygotować na poważniejsze zagrożenia. 

Epidemia na świecie. Wirusolog przekazuje ponure informacje

Doktor nauk medycznych Paweł Rajewski podzielił się w rozmowie z TVN24 informacjami odnośnie chorób, które będziemy obserwować na świecie. Zdaniem wirusologa koronawirus nie jest jedyną epidemią, z którą będzie musiała zmierzyć się ludzkość. Ze względu na sposób życia, ułatwione podróżowanie, a także zmiany klimatyczne, zmieni się sposób roznoszenia i przechodzenia chorób. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nowe wirusy będą atakowały nas coraz częściej z wielu przyczyn. Na przykład - zmiany klimatyczne. Ocieplenie klimatu powoduje, że choroby, które do tej pory były przenoszone na przykład przez komary tylko w określone rejony świata, zaczęły rozprzestrzeniać się dalej. Insekty z Afryki czy Azji docierają do Europy. Ociepla się klimat, topnieją lodowce, uwalniają patogeny dotąd nam nieznane lub te znane się mutują, przystosowując się do nowych warunków. Nie wiemy, czy choroby, z którymi za chwilę możemy się zetknąć, nie istniały już tysiące lat temu - przekazał Paweł Rajewski. 

Epidemia koronawirusa to dopiero początek 

Zgodnie ze słowami wirusologa przez podróże zmienia się flora bakteryjna, a w połączeniu z modą na nieszczepienie swoich dzieci może powodować kolejne epidemie. Zagrożeniem, na które trzeba się przygotować to antybiotykooporność, niestety coraz więcej lekarzy przepisuje antybiotyki, które nie są potrzebne przy przechodzeniu chorób, co sprawia, że bakterie uodparniają się na niektóre leki. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomo, na co naprawdę umarła 37-latka z Poznania. Opinia lekarzy nie pozostawia wątpliwości

2. Nie żyje mężczyzna, który przebywał w domowej kwarantannie. Tragiczne odkrycie

Paweł Rajewski przypomniał, że Światowa Organizacja Zdrowia już od wielu lat sygnalizuje, że na świecie pojawi się choroba X. Póki co, niewielu naukowców, wie czym ta choroba, może być i czy jest nią koronawirus covid-19. Na razie o chorobie X wiadomo, że zostanie wywołana przez tajemniczy patogen, który rozprzestrzeni się po całym świecie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Grupa nastolatków celowo kasłała na jedzenie w sklepie. Wszystko zarejestrowały kamery
  2. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  3. Magda Gessler przekazała fanom smutną prawdę. Chodzi o koronawirusa, nie jest dobrze
  4. TVP przekazało tragiczne informacje. Zmarł kolejny Polak zarażony koronawirusem
  5. Postanowili wziąć ślub mimo koronawirusa. Niewiarygodne sceny w kościele, nagranie powala na kolana
  6. Włochy opublikowały porażający raport. Nie wszyscy, którzy zmarli na koronawirusa, wcześniej chorowali, smutna prawda

źródło: tvn24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News