Wszyscy byli w błędzie, dopiero teraz podano do wiadomości. Okoliczności wskazywały tylko na jedno

Wszyscy byli w błędzie, dopiero teraz podano do wiadomości. Okoliczności wskazywały tylko na jedno Źródło: Unsplash Lexie Barnhorn

Do tej pory wszyscy żyli w błędzie? Najnowsze dane opublikowane przez "Rzeczpospolitą" wywołały szok wśród wielu osób. Wygląda na to, że epidemia koronawirusa wcale nie miała tak złego wpływu na jeden z sektorów gospodarki, jak dotychczas zakładano, wręcz przeciwnie. Zaskakujące wnioski.

Jak wynika z danych opublikowanych przez "Rzeczpospolitą" niemal wszyscy żyli w ogromnym błędzie. Panująca na całym świecie epidemia koronawirusa oraz ograniczenia z nią związane miały wywołać zapaść w niektórych sektorach. Tymczasem okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Ustalenia są szokujące. 

Czy epidemia koronawirusa wywołała zapaść w gastronomii? Zaskakujące dane 

Jak wynika z ustaleń "Rzeczpospolitej", w pierwszym półroczu przybyło restauracji oraz firm gastronomicznych, w dodatku o ponad tysiąc. Takie dane są ogromnym zaskoczeniem dla całego sektora, ponieważ przewidywano, że epidemia zniszczy go ze względu na wprowadzone ograniczenia. 

Gazeta przypomina, że zamknięcie gospodarki było ogromnym ciosem w gastronomię. Lokale miały możliwość sprzedaży jedynie na wynos lub z dostawą. Równało się to rezygnacja wielu klientów z takich usług. Choć zapowiadano prawdziwy pogrom sektora, kondycja oraz determinacja restauratorów okazała się większa, niż ktokolwiek by się spodziewał. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- W tym roku w szeroko pojętej branży gastronomicznej Polacy zarejestrowali 3433 firmy, wykreślając 2349. Oznacza to, że polski rynek gastronomiczny wzbogacił się o blisko 1,1 tys. nowych firm, co w stosunku do całego 2019 r. oznacza wzrost o 1,3 proc. - przekazał Tomasz Starzyk, rzecznik wywiadowni Bisnode Polska, w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Przedstawione wyżej dane zostały zebrane dla gazety na podstawie baz GUS. 

Oznaczałoby to, że z końcem czerwca w branży działało ponad 84,3 tysiące firm. Sytuacja w ramach całego sektora, jest jednak zróżnicowana. W porównaniu do roku 2019, w 2020 znacznie przybyło ruchomych placówek gastronomicznych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilna wiadomość rządu, ministerstwo potwierdziło koszmarne doniesienia. Jest coraz gorzej

2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

3. Katastrofalne wieści dla seniorów. Rząd oficjalnie wycofuje się z obiecanej podwyżki emerytur

- Ogółem rynek urósł o blisko 5 proc., jednocześnie o blisko procent spadła liczba punktów przygotowujących gotowe dania i napoje - przekazał "Rzeczpospolitej" Tomasz Starzyk. Jak przypomniał dziennik ostatnią grupą są firmy, które zajmują się dystrybucją posiłków w biurowcach, jest to efekt nadal popularnej pracy zdalnej. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Został zwolniony z Pytania na śniadanie z dnia na dzień. Teraz odpowiada na pytania o kłótnie za kulisami
  2. Ziemia ma tak naprawdę 16 lat. Astronomowie potwierdzają
  3. Skandaliczne zachowanie Agaty Dudy. Podjęła decyzję, która zaskoczyła wszystkich
  4. Z ostatniej chwili: Ministerstwo Zdrowia wprowadza nagłą zmianę. Obejmie wszystkich bez wyjątku
  5. Dzieje się teraz. W kolejnych szkołach w Polsce zmuszają dzieci do jednej rzeczy, rodzice dowiadują się za późno
  6. Wyrazista i rozgrzewająca surówka, nic nie smakuje lepiej do dań mięsnych. Niebywale zdrowy dodatek, wszystko za sprawą wyjątkowego składnika

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News