Ujawnili jedno z największych ognisk epidemii w Polsce. Lekarz przez tydzień mógł zarazić setki osób

Ujawnili jedno z największych ognisk epidemii w Polsce. Lekarz przez tydzień mógł zarazić setki osób Źródło: Pixabay.com Engin Akyurt

Epidemia w Polsce coraz bardziej eskaluje. Dyrektor szpitala, który jest jednym z największych ognisk epidemii, udzielił szczerego wywiadu, w którym wyjawił, jak jest naprawdę.

Epidemia w szpitalu na warszawskim Bródnie. Tylko w jednej placówce, wykryto ponad 100 przypadków. Dyrektor placówki udzielił obszernego wywiadu, w którym powiedział, jak najprawdopodobniej doszło do zarażeń.

Epidemia w szpitalu, po tym jak jeden z pracowników wrócił z Włoch

19 marca pierwszy lekarz w placówce poinformował o dodatnim wyniku testu na koronawirusa. Pracownik kilka dni wcześniej wrócił z Włoch, ale nie nikogo o tym nie poinformował. W wyniku tego zdarzenia cały oddział poddał się kwarantannie. Trzeba było przenosić lekarzy i pielęgniarki z innych oddziałów. 

- Lekarz z dodatnim wynikiem prawdopodobnie przez minimum siedem dni chodził po szpitalu. Mógł w tym czasie rozmawiać z 300 ludźmi, a oni z kolejnymi 300, niczego nieświadomymi, niepamiętającymi nawet rozmowy. Jedynym wyjściem byłoby zamknąć cały szpital, ale to nie wchodzi w grę. Mieliśmy wtedy ponad 350 pacjentów w różnych oddziałach - powiedział dr n. med. Paweł Skowronek, dyrektor szpitala w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

W związku z tym, że w szpitalu panuje epidemia, wprowadzono nowe zasady

Jak mówi dyrektor placówki, wprowadzono obostrzenia, które mają pomóc w zapanowaniu nad sytuacją. Wykonuje się cykliczne badania personelu oraz nowych pacjentów na SOR. Okazało się, że cztery osoby na innych oddziałach były zakażone, ale przechodziły chorobę bezobjawowo. Niestety, przez brak personalu trudno jest opanować sytuację.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Wszystko, co mogłem przy braku personelu. Obecnie mamy blisko 500 osób nieobecnych z różnych powodów. Gdyby służba zdrowia miała 150 proc. normy pracowników przed epidemią, to dużo łatwiej byłoby nam wyłączać i dezynfekować oddziały, a pracowników wysyłać na kwarantannę - powiedział dr Skowronek.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda w sesji na żywo dostał pytanie o likwidację 500 plus. Słowa, które padły, rozwścieczą wielu Polaków

2. Premier powiedział, kiedy może nastąpić szczyt zachorowań. ”Jesteśmy jeszcze na początku epidemii”

Niestety, jak zapowiada dyrektor szpitala, trudno jest całkowicie wyeliminować koronawirusa z placówek. Wiadomo, że prędzej czy później wróci, ale lekarz ma nadzieję, że powrót będzie ze znacznie mniejszą siłą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niepokojące dane GIS. Kto w Polsce najczęściej choruje na COVID-19?
  2. Robert Lewanowski szpanuje nowym samochodem. Luksus, o którym może śnić każdy (FOTO)
  3. Zabił żonę przez kwarantannę. Nie wytrzymał z nią nawet tygodnia pod jednym dachem
  4. Od kwietnia pracownicy mogą stracić nawet połowę pensji. Chodzi o duże pieniądze, wszystko zgodnie z prawem
  5. 3 znaki zodiaku nigdy nie będą dobrymi małżonkami. Nikt długo nie wytrzymuje, rozwód jest niemal pewny
  6. Załamana kasjerka powiedziała całą prawdę o "godzinach dla seniorów". Nie mieści się w głowie

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News