"Lista wstydu posłów". Sejm podjął decyzję ws. emerytur

"Lista wstydu posłów". Sejm podjął decyzję ws. emerytur Źródło: .

Emerytury to ostatnio bardzo gorący temat w Polsce. PiS dużą część swojej kampanii wyborczej oparł na obietnicach dotyczących tzw. "trzynastek" i "czternastek". Teraz, kiedy przyszło je realizować, okazuje się, że pieniądze znajdzie w miejscach, w których nikt nie spodziewałby się, że w ogóle może ich szukać.

Emerytury to w tej chwili najważniejszy temat zarówno dla tych utrzymujących się ze świadczeń ZUS, jak i dla rządu, który przecież obiecał emerytom, że poruszy niebo i ziemię, aby otrzymali odpowiednie podwyżki. Obietnica "trzynastek" i "czternastek" była fantastycznym zagraniem wyborczym, bo polscy seniorzy żyją czasami w skandalicznych warunkach i każda złotówka jest dla nich ważna.

Jednak teraz, gdy przyszło do realizacji wyborczych obietnic, okazuje się, że plan Prawa i Sprawiedliwości ma jeden wielki mankament. Partia rządząca planuje zabrać pieniądze na emerytury z tak zwanego "Funduszu Solidarnościowego". To oznacza, że na dodatkowych emeryturach nieco zyskają emeryci, a bardzo wiele stracą niepełnosprawni.

Emerytury staną na drodze wielu inicjatywom dla osób niepełnosprawnych

Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych to pieniądze przeznaczone na pomoc niepełnosprawnym w uczestnictwie w życiu codziennym - włącznie z życiem zawodowym i kulturalnym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zgodnie z projektem PiS-u, fundusze z tej rezerwy będą mogły zostać przeznaczone również na emerytury i renty socjalne. Oznacza to zapewne koniec wielu inicjatyw, które zapewniały niepełnosprawnym lepszy dostęp np. do rynku pracy.

- To jest wielkie oszustwo. Lista posłów, którzy podpisali się pod tym projektem, to będzie lista wstydu. I mam nadzieję, że wszyscy niepełnosprawni bardzo skrupulatnie będą tę listę czytać, bo ci, którzy się pod tym podpisali, mówią niepełnosprawnym: nie macie jakichkolwiek potrzeb. Nie ma potrzeby jakichkolwiek dla was pieniędzy. Pieniądze są potrzebne na zasiłki pogrzebowe - skomentował decyzję Prawa i Sprawiedliwości Sławomir Piechota z Koalicji Obywatelskiej.

Głosowanie już za politykami

Projekt Prawa i Sprawiedliwości przeszedł wstępne głosowanie. Mimo gromadnego oporu opozycji, wszystko wskazuje na to, że struktura funduszy zmieni się na niekorzyść niepełnosprawnych. Rząd utrzymuje, że rozszerzenie dostępu do pieniędzy przeznaczonych dla niepełnosprawnych nie sprawi, że ktoś na tym ucierpi, ale politycy opozycji są odmiennego zdania.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje jedna z najpiękniejszych kobiet na świecie. Tuż przed śmiercią mogła zostać zgwałcona
2. Straszne informacje o tragedii w polskiej miejscowości. Nie żyją uczniowie

Za skierowaniem projektu do Komisji finansów publicznych było 233 posłów, 215 było przeciw i nikt nie wstrzymał się od głosu. Politycy opozycji sugerowali, aby przepisami zajęła się Komisja polityki społecznej i rodziny. Wcześniej posłowie nie zgodzili się na odrzucenie projektu po pierwszym czytaniu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolejne świadczenie dla rodzin. Premier zapowiedział "wsparcie, jakiego nie było dotąd”
  2. Przed laty matka Kaczyńskich ujawniła własną tajemnicę. Powiedziała też, dlaczego Jarosław jest kawalerem
  3. Marta zobaczyła tytuł przelewu alimentów i zamarła. Od razu zagotowała się z wściekłości
  4. Nagły niesłychany dramat. Syn b. prezydenta Niemiec zadźgany na oczach tłumu
  5. Katarzyna Dowbor przeżywa bardzo trudne chwile. Stała się rzecz, której bała się od dawna

źródło: wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News