emerytury księża pieniądze
Pixabay norbert47
Joanna Szwalikowska - 15 Listopada 2020

Wielu seniorów może poczuć się oszukanych. Ujawniono, o ile wzrosną emerytury księży

Emerytury księży to temat, który wzbudza duże kontrowersje. Wielu Polaków uważa, że państwo nie powinno finansować świadczeń duchownym, a Kościół powinien samodzielnie opłacać składki. Właśnie ujawnione zostały dane na temat tego, o ile wzrosną w przyszłym roku świadczenia księży. Niewiarygodne kwoty.

Emerytury księży znacznie wzrosną w przyszłym roku. Jak wynika z danych przedstawionych przez "Super Express", duchownych czeka podwójna waloryzacja, podatki niższe od pozostałych emerytów, a także dodatki w postaci trzynastek i czternastek. W dodatku w ostatnim czasie doszło do wielkiego dofinansowania kościoła w Polsce ze środków Funduszu Kościelnego.

Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. "Świat się zmienia na naszych oczach"Czytaj dalej

Minimalna, choć gwarantowana waloryzacja emerytur, trzynastki oraz czternastki, a także 500 plus dla niesamodzielnych osób, to kilka z nielicznych form wsparcia seniorów, ale również księży emerytów. Ci drudzy jednak otrzymali również dodatkowe podwyżki emerytur w postaci drugiej waloryzacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Druga waloryzacja jest wynikiem kolejnej dotacji państwa na Fundusz Kościelny. Już za rok ksiądz, który przeszedł na emeryturę, doczeka się także czternastki, pod warunkiem iż nie przekroczy wysokości otrzymywanego świadczenia.

Księża emeryci otrzymują emerytury zarówno z ZUS (tak jak pozostali seniorzy), jak i z Funduszu Kościelnego. Ten pierwszy wypłacany jest po ukończeniu 65 lat, z kolei drugi - po ukończeniu 75 lat. Według danych prezentowanych przez "Super Express" w ciągu roku podatnicy mieli zapłacić aż 171 mln złotych na Fundusz Kościelny.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka wiernych

2. Niestety, media przekazały wiadomość o śmierci niesamowitej Polki. Kobietę uwielbiały tłumy

3. Zrobiła z pozoru zwykłe zdjęcie grobu. Kiedy w domu przyjrzała się bliżej, zamarła, przerażający szczegół

Z oficjalnych danych za 2019 roku wynika, że waloryzacja emerytur z Funduszu Kościelnego wyniosła 4,08%, a do tego doszła oczywiście "standardowa" waloryzacja emerytur wypłacanych przez ZUS. Niestety, zwykli seniorzy mogą tylko pomarzyć o takich przywilejach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy raka płuc widoczne na twarzy. Jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów
  2. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  3. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Rewelacyjna, błyskawiczna surówka z kapusty z dodatkiem koperku. Zrobisz ją w 5 minut i od razy jest gotowa do podania
  7. Od poniedziałku gigantyczna zmiana na rynku mięsa. Hodowcy przerażeni
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News