Decyzja już zapadła. Emerytury sporo wzrosną dla jednej z grup społecznych

Decyzja już zapadła. Emerytury sporo wzrosną dla jednej z grup społecznych Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK East News

Emerytury są jednym z głównych źródeł utrzymania wielu Polaków. Wiadomość, jaką przekazał dziś rzecznik rządu Piotr Müller, ucieszą seniorów pobierających te świadczenia. Decyzja już zapadła i jedynie kwestią kilku godzin jest fakt przegłosowania przez Sejm nowej ustawy. W czasie wywiadu rzecznik rządu potwierdził, że szykują się ogromne zmiany. Jedna konkretna grupa emerytów już niedługo cieszyć się będzie znacznie większymi pieniędzmi.

Emerytury w Polsce to drażliwy temat i jak bumerang wraca dyskusja dotycząca wysokości świdczeń. Wielu seniorów, słysząc słowa Piotra Müllera, będzie zachwyconych tym, że już niedługo na ich kontach pojawi się zdecydowanie więcej pieniędzy. Ułatwi to codzienną egzystencję wielu osób, jednak wysokość emerytury to nie jedyna zmiana, jaką zapowiada rząd. 

Emerytury sporo wzrosną, to już pewne

Emerytury były jednym z tematów rozmowy rzecznika rządu Piotra Müllera z dziennikarzem Wirtualnej Polski w  programie "Tłit". To właśnie tam padły słowa, które zachwycą wielu seniorów pobierających świadczenie. Już niedługo mogą oni spodziewać się znacznego wzrostu swojego podstawowego źródła dochodu, a to za sprawą decyzji podjętej przez rządzących. Zdecydowano się na uhonorowanie osób będących działaczami opozycji w czasach komunizmu.

- Rada Ministrów przyjmie dziś projekt ustawy skierowany dla działaczy opozycji antykomunistycznej. Zakłada on wyrównanie szkód w zakresie emerytalnym - mówił Piotr Müller w rozmowie. Podał również konkretne kwoty, na jakie liczyć może każdy kto w przeszłości działał w opozycji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Pieniądze trafią niedługo na konta seniorów

- Każda osoba, która ma status działacza opozycji antykomunistycznej lub represjonowanej politycznie będzie miała emeryturę w wysokości co najmniej 2400 złotych - przyznał rzecznik rządu. To jednak nie jedyne udogodnienia przewidziane przez rządzących dla osób walczących o wolną Polskę. Okazuje się, że pieniądze zostaną w kieszeni emerytów również dzięki zmniejszeniu należności związanych z podróżowaniem koleją czy transportem publicznym. Przyjęta zostanie ustawa, która obniży ceny za korzystanie z tych środków transportu. W czasie wywiadu Piotr Müller zdradził, jaki koszty z tego tytułu poniesie państwo.

Dzisiaj grzeje: 1. Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady i obostrzenia. Dotkną wielu z nas
2. Nowe zasady korzystania z transportu publicznego. Wprowadzenie stref wszystko zmieniło

Wiadomo, ile kosztować będą wyższe emerytury

- Koszt tej ustawy to kilkadziesiąt milionów złotych, ale w moim odczuciu to element sprawiedliwości społecznej. Nowe przepisy wejdą w połowie przyszłego roku - usłyszeć można było z ust rzecznika rządu w rozmowie w programie "Tłit". Decyzja już zapadła i emerytury znacząco wzrosną, lecz na większy przypływ gotówki trzeba jeszcze poczekać. Niemniej jednak informacja ta na pewno ucieszy wiele osób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ogromne zmiany dla uczniów. Minister Edukacji Narodowej właśnie zabrał głos
  2. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych
  3. Dramatyczna sytuacja zakonnic z Piszkowic. 26 osób zagrożonych, w tym 7 dzieci
  4. Gigantyczne problemy jednego z banków w Polsce. Jego klienci stracą wszystkie pieniądze?
  5. Warto zostać w domu, najbliższe dni mogą być niebezpieczne. Ostrzeżenia obejmują ponad połowę kraju

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News