Dodatkowe 13 emerytury będą niższe, niż obiecywano. Rząd wycofuje się z obietnicy?

Dodatkowe 13 emerytury będą niższe, niż obiecywano. Rząd wycofuje się z obietnicy? Źródło: pixabay/tygzam/

Emerytury dodatkowe dla Polaków będą niższe, niż początkowo zapowiadano? Choć rząd obiecywał, że trzynaste świadczenie wpłynie na konta seniorów, pojawiły się jednak informacje, że może być niższe, niż zakładano.

Trzynasta emerytura to wciąż gorący temat w Polsce. Jedni starają się podchodzić do niego z dystansem, a inni już nie mogą się doczekać, kiedy na ich konto wpłynie dodatkowe świadczenie, tym bardziej, że przecież rząd zapowiadał podwyżki. O ile obietnice brzmiały dość obiecująco, o tyle doniesienia medialne mogą wiele osób zaniepokoić. 

Trzynaste emerytury będą niższe, niż obiecywano? Niepokojące informacje 

Warto wspomnieć, że w maju tego roku emeryci otrzymali trzynastą emeryturę w wysokości 1100 złotych brutto, czyli niespełna 900 złotych na rękę. Jedni nie byli z takiej kwoty do końca zadowoleni, a inni twierdzili, że "każdy grosz może się przydać". Tuż przed jesiennymi wyborami PiS zapowiadał, że zajdą wielkie zmiany w dodatkowym świadczeniu, a jego wartość pójdzie w górę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Obiecywano, że od 2020 roku wysokość minimalnej emerytury wzrośnie, tak samo jak wzrośnie minimalna pensja i mówiono przy tym, że finalna kwota 13 świadczenia wyniesie rzekomo 1200 złotych. Rzeczywiście, brzmiało to dość obiecująco, jednak teraz okazuje się, że tak tylko miało brzmieć, a rzeczywistość może okazać się zupełnie inna. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny polski muzyk. Zmarł na straszliwą chorobę, osierocił syna

2. Joanna Krupa urodziła, do sieci trafiło zdjęcie z porodówki. Złapiecie się za głowy, jak nazwała dziecko

Jak podaje Wirtualna Polska, w oparciu o informacje "Gazety Wyborczej", wszelkie zapowiedzi rządu nie są już tak pewne, bowiem resort rodziny poinformował, że waloryzacja świadczeń w marcu przyszłego roku wyniesie prawdopodobnie 3,24%, co oznacza, że 1100 zł najniższej emerytura może wzrosnąć najwyżej do 1136 zł. Jeszcze kilka miesięcy temu politycy deklarowali, że wzrost nie będzie niższy niż 70 złotych, jednak wygląda na to, że plany mogły ulec zmianie, co z pewnością rozczaruje wielu seniorów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polski produkt SKRAJNIE NIEBEZPIECZNY dla zdrowia. Znalazł się na czarnej liście artykułów spożywczych żywności
  2. Wypłynęły intymne zdjęcia Michała Szpaka. To zemsta jego przyjaciółki
  3. Donald Tusk dostanie emeryturę jak z bajki. Polacy mogą tylko pomarzyć o takich kwotach
  4. Kobieta wstała z ławki i weszła prosto na tory, pod nadciągające metro. Powód jej zachowania dotyczyć może każdego
  5. Mężczyzna zaatakowany przez węża sam odciął sobie palec. Szybko okazało się, że podjął najgłupszą decyzję w swoim życiu

Źródło: wirtualna polska 

Następny artykuł