Emerytura plus? Zaufana Kaczyńskiego dostała już pół miliona złotych

Emerytura plus? Zaufana Kaczyńskiego dostała już pół miliona złotych Źródło: Pixabay.com

Emerytura jak marzenie? Nie obędzie się bez długiej znajomości z... Jarosławem Kaczyńskim! Bliska zaufana szefa PiS, Janina Goss, tylko od czasu przejęcia władzy przez PiS otrzymała ponad pół miliona złotych za pracę w radach nadzorczych państwowych firm. Do takiej gaży zwyczajnie nie umywają się ukłony rządu wobec wielomilionowej grupy polskich emerytów.

Emerytura to nieustannie wracający temat w roku podwójnych wyborów. Rosnąca grupa polskich seniorów otrzymuje już świadczenia po najwyższej waloryzacji w ostatnich latach. Do maja państwo ma rozpocząć wypłaty tzw. "trzynastych świadczeń", w kwocie minimalnej krajowej (niecałe 900 zł na rękę). Średnio w kieszeni seniorów zostanie w tym roku ok. 1,5 tys. zł "na rękę".

Cóż za emerytura "plus". Zaufana Kaczyńskiego korzysta z dobrej zmiany

Ukłon w stronę emerytów to jednak zaledwie namiastka prezentu, jaki w na emeryturę otrzymała Janina Goss. Wieloletnia znajoma Jarosława Kaczyńskiego, uchodzi za szarą eminencję w PiS i spółce Srebrna. Tej samej, która po kilkunastu latach odstąpiła od budowy wieżowca przy ul. Srebrnej. 

Serwis OKO.press przyjrzał się karierze politycznej Goss po 2015 roku. Jej polityczna lojalność została przez Kaczyńskiego sowicie wynagrodzona. Dzięki polityce 76-letnia dziś Goss dostała się do rad nadzorczych państwowych firm. W ciągu ponad trzech lat za zainkasowała ponad 500 tys. zł! Jedną dziesiątą takiej "gaży" chciałby uzyskać niejeden z milionów polskich emerytów.

Goss uchodzi za jedną z najwierniejszych współpracownic Kaczyńskiego. Nie odstąpiła go w latach 90-tych, gdy Porozumienie Centrum nie liczyło się w polityce krajowej. Tę postawę szef PiS pamięta i ceni do dziś. Na ujawnionych niedawno taśmach Kaczyńskiego dał temu wyraz sugerując, że w spółce Srebrna to Goss, a nie prezes zarządu (Barbara Kujda, przyp.) jest najważniejszą figurą. 

Z oświadczeń OKO.press wynika, że Goss, jako członek rady nadzorczej spółki PGE, zarobiła w trzy lata ponad 200 tys. zł. W tym roku powinno być to kolejne blisko 90 tys. zł. Drugą z instytucji, gdzie Goss nadzorowała pracę zarządu, był Bank Ochrony Środowiska. Od 2016 roku do dziś BOŚ wypłacił jej ok. 289 tys. zł. W tym roku "emerytura plus", czyli swoisty ukłon Kaczyńskiego w stronę lojalnej współpracownicy wyniesie już ponad pół miliona zł.

  1. Anna Mucha wyrzucona z Festiwalu! Skandaliczne zachowanie aktorki zszokowało organizatorów
  2. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  3. Niewyobrażalna awantura w Big Brotherze. Polały się łzy
  4. 5-miesięczny syn umierał na ich oczach. Okropna tragedia
  5. Nie żyje ważna postać. Każdy z nas zawdzięcza mu bardzo wiele
  6. Uwielbiany uczestnik "Tańca z gwiazdami" upokorzony jak nikt nigdy. Dramat

źródło: OKO.Press

Następny artykuł