Sprawdźcie swoje konta! Ważne, chodzi o 13. emeryturę

Sprawdźcie swoje konta! Ważne, chodzi o 13. emeryturę Źródło: Fot. Pixabay/pasja1000

Emerytura może zaskoczyć część seniorów. Wszyscy powinni jak najszybciej sprawdzić swoje konta bankowe, chodzi bowiem o długo wyczekiwaną "trzynastkę".

Emerytura dla wielu osób jest jedynym źródłem utrzymania, dlatego jej wysokość czy dodatkowe świadczenia są niezwykle ważne. Jak się okazuje, niektórzy będą mieć ogromne powody do radości. Ich konta mogą pokazać znacznie wyższą sumę niż zazwyczaj. Warto się zorientować już teraz, czy trafiło się do grona szczęśliwców.

Trzynasta emerytura mogła już trafić do niektórych osób. Warto sprawdzić już teraz

Już jakiś czas temu premier Mateusz Morawiecki obiecał, że trzynasta emerytura trafi do każdego emeryta już w maju. Faktycznie tak by było, gdyby tzw. majówka oraz kilka dni wolnego, połączonych z weekendem. Dzięki temu wiele osób otrzymało przelew z emeryturą już 30 kwietnia. Kolejne transakcje, które ZUS zrealizowałby 1 maja, miały zostać przesunięte.

Kolejnym dniem wypłat miał być 5 maja, który w tym roku wypada w niedzielę. To spowodowało, że świadczenia zostały znów przesłane wcześniej. Wiele z nich wysłano już 2 maja. Niektórzy emeryci mogli o tym zapomnieć, dlatego warto już teraz zajrzeć na swoje konto i sprawdzić, czy emerytura rzeczywiście wpłynęła na konto. Jak podaje Wirtualna Polska, dodatkowe pieniądze wylądowały u 1,5 miliona osób.

Jeśli jednak trzynasta emerytura nie pojawiła się na rachunku bankowym, nie powodów do obaw. Wiadomo, kiedy należy się spodziewać kolejnych przelewów i nic nie wskazuje na to, by coś miało zaburzyć ich wysyłanie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie ma jeszcze przelewu z ZUS-u? Nie ma powodów do paniki, jeszcze nic straconego

Skomplikowana sytuacja z terminami przelewów wynika z nagromadzenia świąt, podczas których nie pracują urzędy. Przez to emeryci otrzymają dodatkowe pieniądze w różne dni, lecz z pewnością nikt, komu należy się świadczenie, nie zostanie pominięty. Daty kolejnych przelewów to 6, 10, 15, 20 i 25 maja.

Dodatkowe 888 złotych na rękę z pewnością sprawi wszystkim emerytom wiele radości. W końcu będą mieli okazję odetchnąć od ciągłego zaciskania pasa i zrobić zakupy bez nerwowego liczenia oszczędności. Mimo to, seniorzy nadal niecierpliwie czekają na wszelkie informacje o nadchodzącej w 2020 roku rewaloryzacji, która po raz kolejny powinna zwiększyć kwotę comiesięcznych świadczeń. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 44-letnia gwiazda po porodzie pokazała się w bikini. Wygląda obłędnie
  2. Krystyna Pawłowicz w młodości była naprawdę ładna. Jak posłanka wyglądała kiedyś?
  3. Barbara Kurdej-Szatan znowu popłynęła na imprezie? Do sieci trafiły zdjęcia
  4. TVN zapowiada najgorszy kataklizm od lat. Niszczycielski cyklon uderzył w kontynent
  5. Rodowicz mieszka w 100-letniej willi, która ścina z nóg
  6. Rozpaczliwe informacje Polsatu. Z ciężarówki ciekła krew. Gdy policjanci podeszli, zamarli

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News