Jesteś emerytem? Możesz dostać pieniądze z kompletnie zaskakującego źródła

Jesteś emerytem? Możesz dostać pieniądze z kompletnie zaskakującego źródła Źródło: Fot. Pxhere

Emerytura pozostaje wciąż jednym z najważniejszych wypłacanych w Polsce świadczeń. Otrzymują ją ogromne ilości osób, przez co prognozy dotyczące funduszu, na który trafiają środki dla polskich emerytów, są obecnie coraz gorsze. Co ciekawe, rząd ma jednak całkowicie nowy pomysł na jego wzbogacenie.

Parlament zajmuje się obecnie ustawą, która już wkrótce wejdzie najpewniej w życie. Dotyczy ona odnalezienia nowego źródła, z którego spływać będą pieniądze przeznaczane na emerytury.

Emerytura nie będzie już problemem?

Chociaż brzmi to zaskakująco, politycy chcą powiązać pozyskiwanie środków na świadczenie z... budową dróg. W jaki sposób miałby działać taki system? Kwoty pochodzące z obligacji na budowę autostrad trafiać mają do Funduszu Rezerwy Demograficznej. Następnie zostaną przeznaczone na kupowanie papierów wartościowych Skarbu Państwa, co pozwoli pomnażać pieniądze dla krajowych emerytów.

Co na to PiS?

Czas pokaże, czy podobne prawo rzeczywiście wejdzie w życie. Obecnie czeka ono na opinię krajowego Senatu. Jako że jest to projekt Prawa i Sprawiedliwości, najczęściej możemy się spodziewać pozytywnych wyników głosowania. Polscy emeryci mają nadzieję, iż pomysł rzeczywiście przyniesie zapowiadane efekty, a kolejne pokolenia obywateli nie będą już miały powodów do zmartwień. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Twoja rodzina jest za granicą? Mamy złe wieści
  2. Niesamowite! Banalna sztuczka, a dostaniesz dużo WIĘKSZĄ emeryturę
  3. PiS roztrwoni FORTUNĘ. Na co? Na własnych polityków
  4. Przycinanie uszu i ogonów: ten makabryczny proceder nadal ma miejsce w Polsce
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News