Staruszka z niewyobrażalnie niską emeryturą dostała gigantyczny spadek. Reakcja zwala z nóg

Staruszka z niewyobrażalnie niską emeryturą dostała gigantyczny spadek. Reakcja zwala z nóg Źródło: fot. facebook.com/Love What Matters

Emerytura pewnej kobiety woła o pomstę do nieba. Niejedna osoba załamała by się, gdyby musiała utrzymywać swoją egzystencję z tak niskich środków. Jednak kiedy rzeczona staruszka otrzymała gigantyczny spadek jej reakcja zaskoczyła wszystkich.

Emerytura ze względu na swoją wysokość nigdy nie jest prostym tematem w naszym kraju. Wiele osób dostaje świadczenie, za które nie są w stanie przeżyć miesiąca, ale w porównaniu z sytuacją, jaka panuje w niektórych krajach europejskich, to w Polsce nie jest aż tak źle.

Emerytura w wysokości kilkuset złotych

Marija Zlatic pochodzi z Serbii i w przeliczeniu na złotówki otrzymuje około 400 złotych miesięcznie. Jednak jej historia zaczyna się jeszcze wiele lat wcześniej. W 1956 roku Marija wraz ze swoim mężem wyemigrowała do Australii. W ten sposób młode małżeństwo chciało spełnić swoje marzenia i nareszcie wyjść na prostą finansową.

Trzeba przyznać, że z początku małżonkom bardzo dobrze szło. Przez pierwsze 18 miesięcy spędzone poza granicami swojej ojczyzny układało się wszystko zgodnie z planem. Mąż Mariji znalazł pracę i wszystko wskazywało, że ich plan się powiedzie. Niestety, kobieta otrzymała wiadomość o chorobie swojej matki i postanowiła wrócić od kraju, aby się nią zaopiekować.

Marija zajmowała się swoją matką przez lata, aż do jej śmierci. Ze swoim mężem kontaktowała się przy pomocy listów. Kiedy kobieta umarła Maria chciała wrócić do swojego męża, ale było to już niemożliwe. Z czasem ich uczucie zaczęło przygasać.

Marija już nigdy nie związała się z mężczyzną i zamieszkała samotnie w małej chatce położonej w lesie. Aktualnie kobieta jest na emeryturze, która w przeliczeniu na złotówki wynosi około 400 złotych. Kobieta przyznaje, że z każdym rokiem łatwiej było jej się pogodzić z tym, co ją spotkało, aż w końcu całkowicie zaakceptowała swój los.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jednak po latach dowiedziała się, że jej mąż nie żyje i  w spadku zostawił jej prawdziwą fortunę, bo 600 tysięcy euro. Wcześniej słyszała różne historie na temat swojego męża. Wiele osób uważało, że mężczyzna już dawno zapomniał o Mariji i związał się z kimś innym, jednak prawda okazała się zupełnie inna.

Fakt, że Marija odziedziczyła po mężu tak dużą ilość pieniędzy, zaskoczył wszystkich, ale jeszcze większy szok wywołało to, co kobieta zrobiła z tymi pieniędzmi. Wszystko dlatego, że Marija całość spadku przeznaczyła na cele charytatywne. Według niej w miejscu, gdzie niedługo się znajdzie, nie są jej potrzebne żadne pieniądze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lubiana aktorka z "M jak Miłość" straciła córkę. Młoda dziewczyna zmarła w męczarniach na raka
  2. MAKABRYCZNE morderstwo! Trójka maturzystów brutalnie zamordowała 22-latkę. Po wszystkim poszli na pizzę
  3. Śmieszne czy żałosne? Kaczyńska, która nigdy nie musiała pracować o strajku nauczycieli
  4. Prognoza pogody na święta może Was zaskoczyć. Nie mamy dobrych informacji
  5. Tadeusz Rydzyk pogrąża się w programie na żywo. Po tym jego "fani" oprzytomnieją?
  6. Jednym ciosem znokautowała mężczyznę na wizji. Szok w programie Kuby Wojewódzkiego

 

źródło: Internet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News