Emeryci doprowadzeni do furii. Okazuje się, że od 13-stki potrącą im ogromną "składkę"

Emeryci doprowadzeni do furii. Okazuje się, że od 13-stki potrącą im ogromną "składkę" Źródło: Pixabay - @gosiak1980

Emerytura w tym roku ma być znacznie większym udogodnieniem dla seniorów. Wiemy już, że najstarsi obywatele będą mogli cieszyć się z dodatkowego świadczenia, zwanego "trzynastką". Okazuje się jednak, że nie będzie ono tak korzystne, jak wszyscy myśleli.

Emerytura zostanie w tym roku powiększona o dodatkowe świadczenie, które zostanie przyznane seniorom w maju. Kilka tygodni temu politycy zatwierdzili "trzynastkę", co oznacza, że już niebawem do najstarszych trafią dodatkowe pieniądze. Jest to pierwszy tego typu przypadek w historii naszego kraju, gdy emerytura zostaje zwiększona w ten sposób. Pomysł ten przyjęto bardzo pozytywnie.

Jeszcze większą radość wywołał fakt, że trzynasta emerytura będzie wynosiła 1100 złotych. Pieniądze te z pewnością będą miały niebagatelne znaczenie dla najstarszych, choć po pewnym czasie okazało się, że jest to kwota brutto. W rzeczywistości każdy może liczyć na emeryturę w wysokości 888 złotych. Nie jest to powodem do radości najstarszych, którzy już zaczęli wyrażać swoją złość.

Emerytura jest niższa, niż przewidywano

Kwota jest znacznie niższa, co jest spowodowane koniecznością potrącenia zaliczki na podatek dochodowy i odprowadzenia składki zdrowotnej. Nie podoba się to większości osób pobierających świadczenie, bowiem twierdzą oni, że skoro składki te są pobierane już przy okazji zwykłych świadczeń, to tym razem nie jest to już konieczne. Urzędnicy są jednak innego zdania i wygląda na to, że ostatecznie postawią na swoim.

888 złotych to wciąż dość wysoka stawka, jednak seniorom nie podoba się to, że mogłaby być znacznie wyższa, lecz nałożono pewne ograniczenia, które sprawiają, że tak zwaną trzynastą emeryturę trzeba obniżyć. Najstarsi twierdzą, że nie powinno się decydować na pobieranie podatku w tym wyjątkowym przypadku, bowiem całkowicie wystarczające jest nakładanie go na pozostałe składki.

Dotychczas emeryci cieszyli się z dodatkowego świadczenia, jednak wiadomość o tym, że jest ono dodatkowo opodatkowane, całkowicie zmieniła nastroje. Teraz najstarsi domagają się, by politycy zmienili decyzję i zdecydowali się na wypłacenie pełnej kwoty wszystkim Polakom. Na ten moment wydaje się, że jest to całkowicie niemożliwe.

Emerytura tematem debaty publicznej

Co ciekawe, wciąż nie wiadomo, czy możliwość wypłacania trzynastej emerytury będzie kontynuowana w przyszłym roku. Potwierdzono jedynie, że pomysł zostanie zrealizowany w tym roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Emeryci denerwują się również, że płacona przez nich składka zdrowotna nie da im pierwszeństwa przy wizytach lekarskich, na czym bardzo im zależy. Uważają, że jest to sprawa priorytetowa i to właśnie najstarsi powinni być traktowani w tej sprawie ze szczególną troską. Wygląda jednak na to, że ich żądania nie zostaną spełnione.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka legendarnej polskiej aktorki zginęła w TRAGICZNYM wypadku. Była zjawiskowo PIĘKNA! 
  2. Polska aktorka urodziła w wieku 60 lat. Nie dostała nawet zasiłku
  3. To zdjęcie księżnej Diany przeszło do historii. Nikt nie zauważył jednego szczegółu
  4. 22-letnia Anna zmarła podczas stosunku. Porażająca tragedia
  5. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  6. Porażające słowa Jackowskiego o pożarze Notre Dame. Jasnowidz ostrzega, to dopiero początek koszmaru

źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News