10 milionów Polaków dostanie po 1 100 złotych. PiS uruchamia nowy projekt

10 milionów Polaków dostanie po 1 100 złotych. PiS uruchamia nowy projekt Źródło: Wikimedia.org

Projekt "13 emerytura", jedna z ostatnich obietnic wyborczy PiS, stał się przedmiotem oficjalnych prac urzędników. Wedle pierwotnych zapewnień dodatkowe świadczenia będą wypłacane w maju tego roku. Otrzyma je blisko 10 milionów Polaków.

Emerytura Polaków jest dziś przedmiotem kolejnej inicjatywy rządowej. Prawo i Sprawiedliwość zaczęło bowiem prace nad projektem tzw. "trzynastych emerytur", które w zamiarze partii miałyby być wypłacane już w maju tego roku. Dowiadujemy się, że projekt "trzynastek" trafił właśnie do uzgodnień międzyresortowych.

Trzynasta emerytura - rozpoczęto opracowanie projektu ustawy. W Sejmie pojawi się w kwietniu

Obietnica wyborcza PiS objęłaby blisko 10 milionów Polaków. Mowa więc o istotnym transferze środków z budżetu państwa do określonej grupy. Wedle wstępnych wyliczeń Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, podanych dziś przez portal Forsal.pl, mowa o wydatku rzędu 10,7 miliarda złotych.

Szefowa resortu, Elżbieta Rafalska, mówiła o rozpoczęciu prac nad projektem "trzynastek" na ostatniej konferencji dla dziennikarzy. Wspomniała, że jedna z głównych obietnic programu PiS w istotny sposób poprawi sytuację potrzebujących. 

Minister mówiła w ten sposób o emerytach, ludziach "mających za sobą lata ciężkiej pracy, których potrzeby często są związane ze stałymi wydatkami na leki, które żyjąc w gospodarstwach jednoosobowych są mocno obciążone stałymi kosztami utrzymania".

- Cieszymy się, że uda się ten projekt - mam nadzieję - sprawnie wdrożyć - powiedziała Rafalska, nadmieniając, że to niejedyny ukłon w stronę emerytów w tym roku. 

Przypomnijmy - emeryci i renciści uzyskali w marcu pierwsze tegoroczne świadczenia po tzw. waloryzacji. Większość emerytów, zwłaszcza ci najubożsi otrzymali podwyżkę o ok. 70 zł brutto.

Minister zapowiedziała, że na "Emeryturę plus", czyli trzynaste świadczenie, mogą liczyć również osoby z częściową emeryturą. Mowa o grupie 218 tys. starszych Polaków, którzy nie zdołali wypracować na jesień życia minimalnego świadczenia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jest grupa emerytów, którzy nie mają minimalnej emerytury, nie wypracowali takiej, nie spełnili warunku stażowego. Oni również otrzymają to świadczenie - zapowiedziała Rafalska, przytaczana dziś przez media.

Dla tej grupy emerytów, trzynaste świadczenie okaże się istotnym źródłem wsparcia. Łącznie z emeryturą po waloryzacji emeryci mogą liczyć w tym roku na ok. 1,5 tysiąca złotych "na rękę" dodatkowych środków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc, kim jest
  2. Nie uwierzycie, kim jest żona Jurka Owsiaka. Prawica dostanie zawału
  3. Jackowski powiedział, których polityków popiera. Źle to wróży Polsce
  4. Gwiazda disco polo, siostra G. skazana! Poniżający wyrok, Polacy wybuchnęli śmiechem
  5. Niewyobrażalna tragedia największego gwiazdora Ranczo. Cios przed produkcją nowej serii

źródło: Forsal

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News