Bez nazwy-1
Fot. Pixabay.com
Patryk Korzec - 15 Grudnia 2018

Miliony Polaków właśnie poczuło się zdradzonych! Burza wokół emerytur

Emerytura to najbardziej kontrowersyjna kwestia w Polsce, którą niezwykle łatwo rozwścieczyć można wiele osób. Domyślnie powinna umożliwiać godne życie seniorom, w praktyce jednak często wynosi śmiesznie niskie stawki. Teraz Polacy mogą czuć się po raz kolejny zdradzeni - wokół emerytur rozpętała się ogromna burza. 

Emerytura powinna być świadczeniem, dzięki któremu możemy delektować się spokojną starością i niczym się nie przejmować, bo swoje w życiu już przepracowaliśmy. W naszym kraju niestety wygląda to w ten sposób niezwykle rzadko, wypłacane kwoty bowiem bardzo często są śmiesznie niskie, a w wielu przypadkach nawet nie wystarczają na wszystkie rachunki, a co dopiero godne życie, zakupy i inne wygody. Temat jest wyjątkowo drażliwy i łatwo nim rozwścieczyć miliony Polaków, teraz okazuje się jednak, że może być jeszcze gorzej Wielu z nas powinno poczuć się zdradzonych przez własny kraj, który żąda od nas coraz więcej pieniędzy. Kwestia emerytur właśnie rozpętała prawdziwą burzę.

Emerytura znowu wzrośnie. Najwyższa podwyżka od lat

Składki ZUS nie cieszą nikogo, jednak wszyscy odkładamy je z nadzieją, iż zwrócą nam się za kilkadziesiąt lat pod postacią emerytury. Teraz jednak okazuje się, że znów czeka nas prawdziwe rozczarowanie. Już w przyszłym roku nastąpić ma kolejna podwyżka składek, która oczywiście dotkliwie uderzy w polskich przedsiębiorców. W tym momencie pracownicy muszą płacić na ZUS około 42-44% swojego wynagrodzenia, a w przypadku przedsiębiorców jest to stała kwota wynosząca w 2018 roku dokładnie 1228,70 zł miesięcznie. Teraz okazuje się, że już w przyszłym roku nastąpić ma jej wzrost o 7,3%, czyli o 65,89 zł bez składki zdrowotnej - z nią suma podwyżki przekroczyć może nawet 100 zł. Wygląda więc na to, że pobierane nam będzie jeszcze więcej pieniędzy, a emerytura nadal nie wyglądają zbyt ciekawie. Najniższa wypłacana kwota to zaledwie 1029,80 zł.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Emerytury w 2019Emerytury i renty 2019. O ile wzrośnie twoje świadczenie? Zdziwisz się!Czytaj dalej

Jak wyglądają składki ZUS dla przedsiębiorców?

Specjaliści określają, że wzrost o 100 zł jest największym w ciągu ostatnich kilku lat. Do tej pory narzekaliśmy na podwyżki rzędu 20-60 zł, nic więc dziwnego, że kwota podana na 2019 rok szokuje i bulwersuje, a Polacy czują się oszukani. Przypomnijmy, że w składki ZUS dla przedsiębiorców wchodzą: składka emerytalna, rentowa, chorobowa, wypadkowa oraz na Fundusz Pracy. Do nich wszystkich doliczyć należy jeszcze składkę zdrowotną, której stawkę poznamy z początkiem 2019 roku. Podwyżki te obejmą większość przedsiębiorców, po raz pierwszy jednak będą możliwe dwa wyjątki: obniżone składki będą mieli przedsiębiorcy, którzy dopiero zaczynają działalność oraz właściciele firm o niewysokich przychodach, którzy będą mogli ustalać stawki w zależności od swoich przychodów.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Aleksander Kwaśniewski złapał się za głowę! Oto, co łączy go z Jarosławem Kaczyńskim
  2. Gigantyczna afera właśnie rozrywa polskie ministerstwo! Umoczone służby i ważni urzędnicy
  3. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
  4. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
  5. I Ty możesz zamieszkać z brytyjską rodziną królewską! Królowa Elżbieta szuka pracownika
Donald TuskPolscy politycy, którzy będą mieć BAJECZNIE wysokie emeryturyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News