Setki tysięcy Polaków będzie miało niższe emerytury? Wszystko przez jeden szczegół

Setki tysięcy Polaków będzie miało niższe emerytury? Wszystko przez jeden szczegół Źródło: Pixabay.com/pompi

Emerytura od wielu lat jest tematem spornym w naszym społeczeństwie. Wciąż niezadowalający poziom świadczenia sprawia, że emeryci domagają się zmian, które w końcu zażegnają ten problem. Niestety okazuje się, że setki tysięcy osób mogą dostać mniejsze świadczenie, niż przypuszczali i to nawet o kilkaset złotych.

Emerytura w Polsce niezmiennie pozostawia wiele do życzenia. Wiele osób wciąż pobiera świadczenie niższe niż zakładana emerytura minimalna, a nawet ci, którzy pobierają wyższe emerytury, muszą często dorabiać, aby zwyczajnie mieć za co żyć. Innym rozwiązaniem jest pomoc ze strony rodziny, ale coraz więcej osób decyduje się na wyjazd do innej części kraju albo za granicę.

To znacząco utrudnia życie dla przeciętnego emeryta, który nie może liczyć niestety na godziwe warunki życia. Co więcej, okazuje się, że nawet setki tysięcy Polaków będzie miało niższe emerytury niż podejrzewało. Różnica może wynieść nawet kilkaset złotych.

Emeryta bez doliczenia czasów studiów

Zapewne większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że studia również liczą się do naszej przyszłej emerytury. Dla wielu osób jest to bardzo duże udogodnienie i kolejny argument, aby udać się na uczelnie i zdobyć wykształcenie wyższe.

Okazuje się, że ta zasada nie dotyczy wszystkich Polaków. Chodzi mianowicie o osoby, które studiowały przed rokiem 1999. Wszystko dlatego, że to właśnie od tego roku każdy w ZUS-ie ma swoje oddzielne konto oszczędnościowe, na którym zbierane są składki odliczane od naszej pensji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W wypadku osób, które odkładały składki przed reformą, muszą one przedstawić zaświadczenie odnośnie do swojego stażu pracy. Problem jednak pojawia się, jeżeli przed wprowadzeniem zmian studiowaliśmy.

Wszystko dlatego, że lata spędzone na uniwersytecie mogą nie zostać wliczone do emerytury, jeżeli przed reformą ZUS nie odprowadzano żadnej składki emerytalnej. Dotyczy to setek tysięcy Polaków, którzy teraz są już po 40.

Ich emerytury mogą być niższe nawet o kilkaset złotych, a to jest gigantyczna różnica. Oznacza to, że kolejni emeryci będą musieli dorabiać do swoich świadczeń, a już teraz liczba osób pracujących na emeryturze jest bardzo duża. W zeszłym roku takich osób było przeszło 800 tysięcy, a polskie społeczeństwo z roku na rok coraz bardziej się starzeje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy kot potrafi wyczuć RAKA? Oto jak się wtedy zachowuje, to szokujące
  2. Danuta Stenka pokazała MĘŻA! Są razem 19 lat: "Wygrałam go na loterii"
  3. Polacy już przez to cierpią. Przepowiednia Jackowskiego spełnia się na naszych oczach
  4. Lewandowska ukrywała to pod ubraniami. W końcu się wydało
  5. Niesamowite! Świat według Kiepskich mógł wyglądać zupełnie inaczej
  6. Grozi nam nie tylko powódź. W mediach się o tym nie mówi

Źródło: Innpoland

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News