Polski wokalista dorobił się milionów. Ma emeryturę taką jak zwykli Polacy

Polski wokalista dorobił się milionów. Ma emeryturę taką jak zwykli Polacy Źródło: YouTube/RADIO RMF

Emerytura gwiazd polskiej sceny muzycznej często staje się przedmiotem burzliwych dyskusji. Tym razem głos zabrał w niej niezwykle znany wokalista, który na pracy artystycznej dorobił się milionów. Świadczenie, które co miesiąc otrzymuje nie stoi jednak na wysokim poziomie.

Emerytura jest dla wielu Polaków kwestią, której dotyczy szereg prywatnych obaw. Po wielu latach pracy często okazuje się bowiem, że przyznane świadczenie jest bardzo niskie i nie wystarcza nawet na podstawowe wydatki. Przyszli emeryci, otrzymujący listy z informacją o wyliczonej wstępnie kwocie coraz częściej decydują się za to na intensywne oszczędzanie jeszcze w czasie lat pracy.

Emerytura gwiazd nie jest wcale wysoka

Do osób, które narzekają otwarcie na wysokość otrzymywanego świadczenia, należy wiele gwiazd polskiego show-biznesu. Katarzyna Dowbor nie chce na przykład na przejście na emeryturę, chociaż wkrótce przekroczy ustawowo wyznaczony wiek, gdyż pragnie pozostać aktywna zawodowo, ale także już dziś doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wyliczone dla niej kwoty nie wystarczyłyby nawet na pokrycie kosztów utrzymania.

Niedawno do grona gwiazd otwarcie krytykujących system emerytalny dołączył Krzysztof Cugowski. Jak donoszą media, wokalista ma na koncie miliony, jednak wyraźnie rozzłościł go fakt, iż jego emerytura wynosiła jedynie 570 złotych. W nowej wypowiedzi piosenkarz przyjął jednak całkowicie inną narrację, chwaląc decyzję rządu Zjednoczonej Prawicy o podniesieniu poziomu najniższych świadczeń.

- Nie mam pretensji do nikogo! W PRL-u nie było naszego zawodu, mogliśmy mieć tylko umowy zlecenia, składki zacząłem płacić w wolnej Polsce jako przedsiębiorca - powiedział Cugowski w wywiadzie dla "Na Żywo".

- Moja sytuacja emerytalna bardzo się poprawiła ostatnio dzięki pani minister, bo podniosła najniższe świadczenia. Dostaję tysiąc złotych z kawałkiem. (...) Mam oszczędności, nie jestem kompletnym szaleńcem. Dzieci na pewno nie będą mnie utrzymywać - dodał także znany polski wokalista.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dlaczego gwiazdy mają niskie emerytury?

O tym, dlaczego artyści otrzymują tak niskie emerytury, chociaż zarabiają wysokie kwoty, opowiedziała niegdyś Zdzisława Sośnicka. Gwiazda wyraziła swój żal wobec zawiłości systemu emerytalnego.

- Emerytury są nieobliczalnie głodowe. Chciałabym powiedzieć, że nasze składki były wpłacane w zależności od tego, ile ZUS pozwolił nam zapłacić. (...) Wszyscy mówią, że jak nie płaciliście, to nie macie, a to jest błąd. Nie mogliśmy płacić więcej poza sumę, którą nam kazano wpłacić. To było kazanie. Nie było tak, że ja mogę pójść dobrowolnie i zapłacić więcej. To było niemożliwe. Mając takie, a nie inne wpłaty, ja otrzymałam dwa razy propozycję zapłaty tzw. kominów, czyli większych składek, które gwarantowały mi, jak w tamtych czasach mówiono, wyższe apanaże w przyszłości. Oczywiście nie dotrzymano tego słowa - ujawniła Sośnicka dla Plejady.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Magda Gessler pokazała zdjęcie w prostych włosach. Fani nie wierzyli własnym oczom!
  2. Paweł Domagała pokazał swojego brata. Nie uwierzycie, kim jest ten przystojniak
  3. Poszła do księdza załatwić formalności. Ten zaczął ją "egzaminować" z wiary
  4. Tragiczne wieści od Barbary Kurdej-Szatan! Jej mąż jest poważnie chory
  5. Rossmann ODDAJE pieniądze klientom! Wszystko przez TEN produkt. Macie go w domu?!

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News