Niesamowite! Banalna sztuczka, a dostaniesz dużo WIĘKSZĄ emeryturę

Niesamowite! Banalna sztuczka, a dostaniesz dużo WIĘKSZĄ emeryturę

Emerytura powinna kojarzyć się ze spokojnym życiem i przede wszystkim odpoczynkiem po życiu pełnym ciężkiej pracy. Niestety dla wielu osób to słowo kojarzyć się będzie ze śmiesznymi kwotami, za które musimy przeżyć cały miesiąc. Teraz przedstawimy prosty trick na to, jak w banalny sposób podnieść swoją emeryturę.

Wiele osób mimo przejścia na emeryturę musi wciąż dorabiać, ponieważ kwota, jaką otrzymują często starcza ledwo na pokrycie rachunków, nie mówiąc już o pozostałych wydatkach związanych z życiem. Dodatkowo wiele produktów w ostatnich czasach podrożały nie ułatwiając nam samodzielnego utrzymania się. Głosy emerytów, których nie stać na życie słyszymy już od dawna i bez wątpienia nie ucichnął jeszcze przez długi czas. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę z bardzo prostej sztuczki, która znacząco może podnieść naszą emeryturę.

Emerytura: jak w prosty sposób dostać więcej

Kluczem do tego tricku jest przede wszystkim cierpliwość i lekka znajomość funkcjonowania ZUS-u w Polsce. Chodzi dokładniej o coroczną waloryzację składek emerytalnych, w tym roku dodatkowo jest ona rekordowa i wynosi 8,68%. Waloryzacja niezmiennie odbywa się w czerwcu każdego roku, więc najgorszym co można zrobić to zdecydować się na emeryturę przed lipcem. Jeżeli ktoś zdecyduje się na emeryturę przed lipcem, to do jego emerytury doliczany jest tylko wskaźnik ze znacznie mniejszej waloryzacji kwartalnej. Osoby, które w tym roku zdecydowały się na emeryturę od lipca, mogą liczyć na wzrost ich świadczeń nawet o 200 złotych. Ten przykład idealnie pokazuje, że w kwestiach dotyczących naszego życia, a w szczególności przyszłości, nie warto podejmować pochopnych decyzji. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Panika w PiS! Kaczyński ma listę, ci politycy są SKREŚLENI
  2. Lider Zakopower zdruzgotany. Jego brat miał poważny wypadek, to może być koniec
  3. Masz kota lub planujesz go mieć? Oto co powinieneś o nim wiedzieć
  źródło: fakt.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News