Emerytura dla matek! Spełniasz ten warunek? Nie musisz martwić się o starość

Emerytura dla matek! Spełniasz ten warunek? Nie musisz martwić się o starość

Emerytura - któż z nas o niej nie marzy! Już w 2019 roku wejdzie nowa ustawa przewidująca emeryturę dla matek. Musisz spełnić tylko jeden warunek, by nie martwić się o starość. Prawo i Sprawiedliwość rozszerza swoje programy społeczne! 

Zgodnie z tym, co powtarzają kolejne osoby związane z rządem, już w styczniu 2019 roku będziemy mogli liczyć na nowe emerytury. Mają one przypaść matkom i będą miały na celu zapewnienie im godnego życia na starość. Należy jednak spełnić jeden warunek. Program jest bowiem adresowany do mam, które urodziły przynajmniej czwórkę dzieci i nie zdołały zapewnić sobie emerytury, ze względu na to, że poświęciły się wychowaniu pociech w domu.

Ile będzie wynosić nowa emerytura?

Według informacji podawanych przez rząd, wysokość nowego świadczenia ma wynosić 1029 zł, czyli tyle samo co wysokość emerytury minimalnej. Kobiety, które wypracowały sobie już emeryturę o niższej wysokości niż podana, będą mogły uzyskać wyrównanie do kwoty minimalnej. Program polityki socjalnej Prawa i Sprawiedliwości jest jednym z największych programów rządowych w ciągu ostatnich lat. Był jedną z obietnic wyborczych PiS w wyścigu wyborczym, które partia rządząca konsekwentnie spełnia. Główna krytyka, która spadła na rząd oscylowała wokół kosztów programu i rozdawnictwa pieniędzy, któremu niektóre środowiska były przeciwne. Sądząc po doniesieniach przedsiębiorców, nie była ona przesadzona, ponieważ wiele kobiet prawdopodobnie ze względu na programy pomocowe rządu zrezygnowało z pracy. Z drugiej strony sceny politycznej są także osoby, które popierają pomysł większej pomocy rodzinom, jedną z nich jest Monika Jaruzelska. – Mnie się nie podobają te lemingowskie kpiny z 500 plus. Cieszę się, że dzięki tym pieniądzom więcej ludzi pojechało nad morze, że dzieci, które dotychczas nie mogły pojechać na wakacje, teraz mają taką szansę. Tak jak miały ją dzieci w PRL, bo były wtedy organizowane kolonie – powiedziała Jaruzelska w rozmowie z Robertem Mazurkiem w  „Dzienniku Gazecie Prawnej”. A Wy co sądzicie o nowym pomyśle rządu?

PRZECZYTAJ: Fakt oskarża byłego senatora PO! Kokaina i przemoc domowa

PRZECZYTAJ: Małgorzata Kożuchowska przeżywa najgorsze dni swojego życia. Koszmar powrócił

PRZECZYTAJ: Rozśmieszą Cię do łez. Najśmieszniesze zwierzaki na świecie

emerytura fot. pixabay.com emerytura emerytura fot. Pixabay
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News