Kwota emerytury abp Głódzia poraża. Oszałamiające pieniądze

Kwota emerytury abp Głódzia poraża. Oszałamiające pieniądze Źródło: youtube.com/Onet News

Emerytura arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia to horrendalna wręcz kwota. Ale nie dość, że duchowny pobiera kilkanaście tysięcy złotych to jeszcze mieszka w budynku wartym miliony. Dlaczego emerytura Głódzia jest tak wysoka?

Emerytura arcybiskupa jest oszałamiająca. Pracując nawet całe życie, nie da rady wypracować tak powalającej kwoty. Okazuje się, że Głódź pobiera i emeryturę, i kościelną pensję. Zsumowane razem dają szokujący wynik.

Emerytura w wysokości kilkunastu tysięcy

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź wcale "nie głoduje". Wysokie wpływy zawdzięcza głównie temu, że w latach 1991-2004 był biskupem polowym. Nie takim zwykłym, ponieważ uzyskał stopień generała. 13 lat posługi zapewniło mu comiesięczną emeryturę w wysokości 10 tysięcy złotych. To nie wszystko.

Gdy skończył pełnić swoją funkcję otrzymał także odprawę. Była złożona z 360% wielokrotności swoich ówczesnych zarobków, do tego doszła gratyfikacja urlopowa, kwota za niewykorzystane przejazdy oraz dodatkowe uposażenie roczne. Po podliczeniu otrzymał do rąk własnych 250 tysięcy złotych.

Aktualnie oprócz emerytury w wysokości 10 tysięcy pobiera też wynagrodzenie z powodu pełnienia funkcji arcybiskupa. Ta kwota jest już mniejsza - co miesiąc Głódź dostaje na czysto 4,5 tysiąca złotych. Wraz z emeryturą daje to spore środki do wykorzystania.

Niedługo metropolita gdański będzie mógł liczyć na jeszcze większą kwotę, ponieważ mówi się o kolejnych pieniądzach w okolicach 10 tysięcy złotych, które otrzyma po zaprzestaniu pełnienia kościelnej funkcji. Tutaj emerytura jest zależna od stażu pracy i stanowiska.

Emerytura w domu za miliony

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Arcybiskup Głódź będzie mógł pobierać wojskową emeryturę w pięknych okolicznościach przyrody. Po zakończeniu kościelnej posługi przeniesie się do swojego domu w rodzinnej Bobrówce. To tam czeka na niego 20-hektarowa działka warta milion, na której wybudowane zostały budynki, których wartość wraz z wyposażeniem jest warta 2-3 miliony.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. TRAGEDIA podczas Eurowizji. NIE ŻYJE mężczyzna, przewróciła się na niego instalacja
  2. Agnieszka Radwańska miała operację plastyczną? Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!". Jej nowy wygląd was ZSZOKUJE!
  3. Szokujące. TVN: Gwiazdor, którego kochały miliony kobiet okazał się mordercą, gwałcicielem i nekrofilem
  4. Niesamowite, piękne, cudowne. Oświadczenie Owsiaka do Krystyny Pawłowicz to najlepsza rzecz w internecie
  5. Roksana Węgiel znowu to zrobiła! Zszokowała strojem na Eurowizji, w telewizji tego nie pokazali
  6. Porażająca nagła śmierć z ostatniej chwili. Słynny aktor popełnił samobójstwo, oglądaliśmy go w hitach Polsatu i TVN

Źródło: Onet News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News