Dziennikarze dotarli do emerytury Głódzia
YouTube - Radio Maryja
Piotr Bernaciak - 20 Maja 2019

Nie było łatwo, ale dziennikarze dotarli do prawdziwej, porażającej kwoty emerytury Głódzia. Wierni złapią się za głowy

Emerytura księży dla wielu Polaków jest bardzo interesującym tematem. Ludzi ciekawi zwłaszcza to, ile pieniędzy otrzymują najbardziej znani duchowni. Dziennikarzom udało się dotrzeć do wysokości emerytury abp. Głódzia.

Emerytura osób duchownych jest dość tajemniczym tematem, o którym nie wiadomo zbyt wiele. Przedstawiciele Kościoła nie lubią chwalić się wysokością świadczenia, które otrzymują od Państwa. Okazuje się, że w przypadku osób na najwyższych stanowiskach możemy mówić o bardzo wysokich kwotach, które dostają kapłani. Teraz dziennikarzom udało się dotrzeć do świadczenia jednego z najbardziej znanych księży w Polsce.

Chodzi o abp. Sławoja Leszka Głódzia, o którym w naszym kraju mówi się ostatnio bardzo wiele, niekoniecznie w dobrym świetle. Kapłan został uznany za człowieka niegodnego pracy jako duchowny po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu" autorstwa braci Sekielskich. Po obejrzeniu produkcji jeden z mężczyzn postanowił ogłosić swoje zdanie na temat pracy Głódzia.

Kaczyńska zrobiła coś niebywałegoKaczyńska dwa tygodnie po urodzeniu córki zrobiła coś niebywałego. Wielu matkom trudno to sobie wyobrazićCzytaj dalej

Emerytura Głódzia jest bardzo interesująca dla wielu osób

- Panie Arcybiskupie, znamy się dobrze i pewnie pamięta mnie Pan, jako oficera, z organizacji wizyty do ojczyzny Jana Pawła II, bo to ja (szef sztabu jednostki w Opolu) otrzymałem rozkazy przyjęcia pielgrzymów wojskowych i kapelanów. To ja, poprzez ks. Marka, udzielałem Panu porad, co i kiedy nosi się do munduru wojskowego. To mnie odmówił Pan poświecenia sztandaru jednostki, bo nie nadawałem odpowiedniej rangi Pańskiej świętości - pisze mężczyzna. 

Na koniec stwierdził on również, że emerytura pobierana przez duchownego jest nieprzyzwoicie wysoka. Dziennikarze postanowili na własną rękę dowiedzieć się, ile ona wynosi, kontaktując się z Ministerstwem Obrony Narodowej.

Emerytura znanego duchownego pozostaje kwestią kontrowersyjną

- Biskup generał Leszek Sławoj Głódź, zgodnie z ustawą z dnia 10 grudnia 1993 r. o zaopatrzeniu żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin (Dz.U. 2019, poz. 289) jak każdy zwolniony z zawodowej służby wojskowej generał z pełną wysługą emerytalną powyżej 35 lat i w zależności od posiadanego stopnia może otrzymać emeryturę wojskową w przedziale od 10.760 zł do 17.725 zł brutto - czytamy w komunikacie przesłanym serwisowi Money.pl.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

barbara kurdej-szatanKto im to zrobił?! Gwiazdy, które skrzywdził fryzjerCzytaj dalej

Dodatkowo Głódź może liczyć na emeryturę przeznaczoną dla każdego biskupa, który skończy 75 lat. Wynosi ona około 5 tysięcy złotych, a dodatkowo kapłan będzie mógł liczyć na mieszkanie zapewnione przez państwo oraz ryczałt na jedzenie. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aktorka kultowego serialu TVP przeżyła prawdziwe piekło! Okropna choroba zabrała jej radość życia. "Ból był koszmarem"
  2. Małgorzata Kożuchowska jest w drugiej ciąży? Fani nie mają wątpliwości. To zdjęcie mówi wszystko
  3. Dantejskie sceny w Lidlu. Ludzie oszaleli, zdjęcie ze sklepu wprawi was w osłupienie
  4. Jackowski twierdzi, że Polska będzie musiała spłacać ogromne pieniądze. Jeśli ta wizja się spełni, to oznacza tragedię
  5. Roksana Węgiel w sukience z lateksu na Wielkiej Gali Gwiazd. Wszyscy patrzyli tylko na 14-latkę
  6. Tragedia po koncercie popularnego zespołu disco polo. Była nieprzytomna, nie oddychała
  7. To już oficjalne: pensja minimalna pójdzie w górę. Spora podwyżka dla miliona Polaków, wiemy od kiedy

TVPOjciec znanego aktora TVP został skazany na śmierć. Kulisy sprawy przyprawiają o ciarkiCzytaj dalej

Źródło: Money.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News