Najniższa emerytura będzie większa! Wiadomo, ile teraz wyniesie, seniorzy będą przecierać oczy ze zdumienia

Najniższa emerytura będzie większa! Wiadomo, ile teraz wyniesie, seniorzy będą przecierać oczy ze zdumienia Źródło: pikio.pl

Najniższa emerytura będzie większa. Tak radosna dla seniorów informacja pochodząca z Ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej uraduje wiele tysięcy przedstawicieli starszego pokolenia Polaków. Wiemy już, ile będzie wynosić podwyżka świadczenia.

Najniższa emerytura do tej pory nie starczała wielu seniorom na godne życie. Według doniesień płynących z resortu rodziny, pracy i polityki społecznej w całej Polsce szykuje się podwyżka świadczenia. Od teraz, seniorzy będą mogli liczyć na o wiele więcej, niż do tej pory.

Najniższa emerytura nigdy nie była tak wysoka. Radosne doniesienia z rządu

O planach podwyżki najniższych świadczeń emerytalnych poinformował wiceminister Stanisław Szwed. Przedstawiciel rządu twierdzi, że już 1 marca 2020 roku seniorzy doświadczą waloryzacji swoich świadczeń, dzięki czemu będą mogli liczyć na większe pieniądze. Szwed potwierdził także, że rząd pracuje nad wprowadzeniem trzynastej i czternastej emerytury, które były jedną z najważniejszych obietnic Prawa i Sprawiedliwości w trakcie wyborów.

- Od 1 marca 2020 roku w związku z waloryzacją minimalna emerytura będzie wynosić 1200 zł brutto. Oprócz tego pracujemy nad trzynastą emeryturą jako ustawą, która będzie od kwietnia 2020 roku i czternastą emeryturą, która będzie od 2021 roku. Pracujemy w ministerstwie nad konkretnymi rozwiązaniami w tych sprawach – zapewnia wiceszef resortu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wyższa minimalna emerytura ucieszy seniorów. Ekspertka komentuje zmiany

Zdaniem szefowej Związku Emerytów i Rencistów, Elżbiety Ostrowskiej zmiany, nad którymi pracuje rząd, są owocne dla wszystkich Polaków. Ostrowska twierdzi, że zwiększenie ilości otrzymywanych pieniędzy przez seniorów jest zapowiedzią większego rozwoju polityki socjalnej.

Dzisiaj grzeje: 1. Była legendą polskiej muzyki, zmarła samotnie na ulicy. Nikt nawet się nie zatrzymał
2. Matka przeżywa horror na żywo. Jej 9-letni syn to "bestia"

- Każdy krok zmierzający do poprawy sytuacji emerytów o najniższych świadczeniach jest krokiem w dobrym kierunku. Podwyższenie najniższych emerytur będziemy traktować jednak jako pierwszy krok do dalszego podwyższania świadczeń minimalnych - mówi Elżbieta Ostrowska.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Krzysztof Jackowski miał wizję dot. Bożego Narodzenia. Polacy nie będą zadowoleni, zapowiada "nieciekawy", mroczny czas
  2. Pracownik skupu złomu zauważył pod bramą dziwną rzecz. Przyjrzał się bliżej, pobladł i od razu wyciągnął telefon
  3. Bajecznie prosty przepis na idealny sernik bez pieczenia. Zachwyca orzechowym smakiem, doskonale sprawdzi się na świąteczny stół
  4. Mało kto wiedział, że Jan Paweł II zawitał w nocnym klubie. Historia powala  
  5. Następna DZIURA w zakazie handlu. Kolejna popularna sieć handlowa będzie sprzedawać w niedzielę

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News