emerytura prezes zus
.
Monika Majko - 29 Sierpnia 2020

Emeryci już nie dostaną pieniędzy do ręki? Prezes ZUS ujawniła, jak będzie

Emerytura to gorący temat, szczególnie w czasie kryzysu i paraliżu państwa wywołanego przez pandemię koronawirusa w naszym kraju. Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, prof. Gertruda Uścińska, była niedawno gościem programu "Money. To się liczy". Szefowa ZUS przekazała ważne informacje dla wszystkich emerytów.

Emerytura nie będzie już wypłacana do ręki? Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska odpowiedziała na to pytanie w programie "Money. To się liczy". Szefowa urzędu przekazała ważne informacje dla polskich seniorów.

Emerytura - szefowa ZUS przekazała ważne informację dla najstarszych obywateli

Polski rząd nie zapomina o emerytach. Niedawno przekazano dobre wiadomości o kolejnej wypłacie 13. emerytury, która trafi na konta emerytów już wiosną 2021 roku. Dodatkowo, władze ogłosiły, że trwają intensywne prace nad ustawą o 14. emeryturze, która z kolei ma zostać wypłacona seniorom pod koniec przyszłego roku. Wielu emerytów zaczęło zastanawiać się jednak, w jakiej formie otrzymają pieniądze. Pojawiły się doniesienia, że być może już niedługo tradycyjne wypłaty zastąpią cyfrowe bony.

W związku z pandemią koronawirusa w naszym kraju Zakład Ubezpieczeń Społecznych zmuszony został do przyśpieszenia prac nad automatyzacją i cyfryzacją swoich procesów. ZUS w formie cyfrowej wydaje m.in. bony turystyczne.

Domowe triki na zdrowieWystarczy włożyć na noc czosnek pod poduszkę. Efekt rano będzie niebywałyCzytaj dalej

- Po kilku tygodniach o uruchomienia polskiego bonu zwracają się do nas różne organizacje, które odpowiadają za poszczególne świadczenia. Być może niektóre usługi mogłyby być rozwiązywane w taki sposób. Chodzi o świadczenia określone, które można wykorzystać w jakiejś instytucji. Z punktu widzenia emerytów, musimy wykorzystać doświadczenia z pandemii, aby w większym kierunku pójść w stronę robotyzacji. Przeżyliśmy problemy ze złym wypełnianiem wniosków - mówiła w programie "Money. To się liczy" prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mam talentTragiczny w skutkach wypadek gwiazdy „Mam Talent”. Widzowie go uwielbiali, teraz modlą się o jego zdrowie od miesięcyCzytaj dalej

Szefowa ZUS ujawniła plany, dotyczące automatyzacji procesów związanych m.in. z wypłatą emerytur

Szefowa ZUS prof. Gertruda Uścińska podjęła również decyzję, by wnioski o dodatek solidarnościowy były przyjmowane przez urzędy tylko w formie elektronicznej. Jak przekonuje, jej pomysł był strzałem w dziesiątkę i znacznie przyśpieszył realizację świadczenia.

- Stopniowo wyciągaliśmy z tego wnioski. Dlatego jasno postawiłem warunek, że przy dodatku solidarnościowym, składamy wniosek online. Zasady aplikacji powinny być jasne i proste. Dodatek solidarnościowy jest realizowany tak, że jednego składamy wniosek, a następnego mamy świadczenie - przekazała prof. Gertruda Uścińska.

Dzisiaj grzeje:

1. Uwaga, dziś wieczorem zagrożenie będzie katastrofalne. Oficjalne stanowisko rządowej instytucji
2. 30 nauczycieli na kwarantannie. Poważny problem w jednym z województw
3. Tragiczna informacja dotarła do mediów dopiero teraz. Nie żyje aktorka hitów na TVP, Polsacie i TVN

Dziennikarz zapytał prezes ZUS, czy w związku z tymi sukcesami, urząd przewiduje wprowadzenie bonów zamiast pieniędzy również w przypadku zasiłków, rent i emerytur. Prof. Uścińska zaprzeczyła, by były takie plany, jednak nie ukrywa, że ZUS będzie dążył do robotyzacji i automatyzacji swoich działań i być może już za jakiś czas większość wniosków będzie mogła być składana jedynie online.

- Istnieje taka możliwość, by zakładać profile na platformie usług elektronicznych i to jest wielki uzysk nasz, naszej organizacji państwa. Mamy w tej chwili ponad 6 milionów profili na platformie usług elektronicznych, a wiec to oznacza, że to dalsze moje planowane działanie automatyzacji i robotyzacji. i w przyszłości wnioskowania oświadczenia - w tym o zasiłki i emerytury - powinny iść w tym kierunku - przekazała szefowa ZUS.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potwierdziły się plotki o Agnieszce Woźniak-Starak. Oficjalnie zaczęła nowy rozdział w swoim życiu
  2. Podczas cesarki lekarze nagle zaczęli przeraźliwie krzyczeć. Widok noworodka był dla nich wstrząsem
  3. Zenek Martyniuk będzie musiał zakończyć karierę? Porażające doniesienia
  4. Do końca mieli nadzieję na szczęśliwy finał. Niestety, służby przekazały tragiczne wiadomości
  5. Ogromny marsz idzie ulicami Warszawy. Ludzie mają już dość, tłumy wyszły na ulice

test osobowości kredkiWybierz jedną z kredek. Odpowiedź ujawnia ukrytą prawdę na twój temat, niezwykle dokładny testCzytaj dalej

Źródło: Money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News