Nie będzie jednak wyższych emerytur? Jest problem z budżetem, może nie wystarczy pieniędzy

Nie będzie jednak wyższych emerytur? Jest problem z budżetem, może nie wystarczy pieniędzy Źródło: Pixabay/Henryk Niestrój

Emerytura jest kwestią, która nieustannie znajduje się w centrum zainteresowania całego społeczeństwa. Szczególnie chętnie ten temat poruszali politycy podczas kampanii wyborczej. Wygląda na to, że być może emeryci będą musieli pożegnać się z wizją wyższych stawek.

Emerytura była tematem chętnie poruszanym przez poszczególne partie podczas kampanii wyborczej. Teraz, po październikowym głosowaniu, wizja wyższych stawek wydaje się być zupełnie inna. Pojawiły się pewne problemy związane z budżetem, które z pewnością nie ucieszą emerytów.

Emerytura kwestią problematyczną 

Emerytura to temat, który dla wszystkich Polaków jest niezwykle ważny. PiS podczas swojej kampanii wyborczej zapowiadał podniesienie stawki emerytalnej dla wszystkich seniorów. Jednak w obliczu coraz większych problemów z utrzymaniem równowagi w budżecie państwowym, może się okazać, że to właśnie emeryci ucierpią. 

Partia rządząca obiecywała wprowadzenie modyfikacji w waloryzacji emerytur, co korzystnie miałoby wpłynąć na wysokość stawki. Wszystko wskazuje jednak na to, że te obietnice nie zostaną spełnione. W związku z ogromnymi wydatkami w różnych sektorach państwa, może nie wystarczyć pieniędzy dla emerytów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Problemy z budżetem 

Często zdarza się tak, że ugrupowania polityczne przekonują swoich wyborców różnego rodzaju obietnicami, które później nie mają pokrycia w rzeczywistości. Sporą częścią elektoratu PiS są emeryci, więc kwestia świadczeń dla tej grupy obywateli była jednym z kluczowych elementów programu tej partii. 

Obiecywany nowy system waloryzacji miał zapewnić emerytom podwyżki stawek. Każdy miał otrzymać minimum 70 złotych brutto więcej. W obliczu planów związanych z budżetem na rok 2020, wygląda na to, że ta akcja może okazać się zbyt kosztowna. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego najprawdopodobniej będzie musiało jakoś poradzić sobie z ogromnymi wydatkami kraju i, jak wiadomo, ktoś będzie musiał na tym ucierpieć. Eksperci utrzymują, że to właśnie emeryci nie doczekają się spełnienia wyborczych obietnic. 

- Emeryt otrzymujący świadczenie w wysokości 1300 złotych, zamiast 70 złotych podwyżki otrzyma 42 złote. Przy emeryturze równej 1500 złotych podwyżka wyniesie 48 złotych - twierdzi "Gazeta Wyborcza". 

Dzisiaj grzeje: 1. Położyła niemowlaka do łóżeczka. Gdy chwilę później spojrzała na monitoring, stanęło jej serce. Ktoś leżał obok jej dziecka
2. Poniedziałek w Polsce rozpoczął się strasznie. Tragiczna informacja z polskiej miejscowości, odłamki porozrzucało na ogromną odległość

Wyborcy, którzy zdecydowali się na oddanie głosu na PiS właśnie w związku z obiecywanymi podwyżkami emerytury, z pewnością poczują się oszukani. Nie będzie to jednak pierwszy raz, gdy hasła głoszone podczas kampanii wyborczych nie spotkają się z rzeczywistymi działaniami partii. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. 600 złotych brutto emerytury. Za 11 lat setki tysięcy osób będzie SKAZANYCH na biedę
  2. Ojciec przeczytał wiadomości swojej 7-letniej córki do koleżanki. W ostatniej chwili zadzwonił na policję
  3. Dotknęła go najpotworniejsza tragedia, jaka może spotkać ojca. Podjął decyzję życia, gdy żona zaczęła odchodzić od zmysłów
  4. Czy makaron tuczy? Tylko, jeśli popełnisz ten podstawowy błąd
  5. Niestety, nie istnieje żaden skuteczny lek. O diagnozie nieuleczalnej choroby Karolina Szostak dowiedziała się późno

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News