Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak, jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego

Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak, jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego Źródło: .

Emerytura to jeden z filarów kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. Partia Jarosława Kaczyńskiego zawsze wspiera się głosami seniorów i wiele im obiecuje. Tym razem jednak wycofują się z obietnic wyborczych w sposób, który musi wzbudzić sprzeciw nawet ich największych sympatyków. Wiadomo już, co stanie się z 13-tą emeryturą.

Emerytura była jednym z tematów przewodnich przed wyborami parlamentarnymi 2019. Prezes PiS Jarosław Kaczyński wielokrotnie obiecywał zmiany, które miały podnieść komfort życia polskich seniorów. Najważniejszą zapowiadaną przez niego zmianą miały być tak zwane "trzynastki" i "czternastki", te ostatnie zaś przeznaczone miały być tylko dla najuboższych. Teraz jednak okazuje się, że pierwotny plan PiS w kwestii emerytur przeszedł pewne zmiany i świadczenia nie zostaną wypłacone wtedy, kiedy spodziewali się ich seniorzy. To niejednemu może poważnie utrudnić życie.

Emerytura tuż przed wyborami prezydenckimi

Okazuje się, że emeryci otrzymają pieniądze nie w marcu, tak jak początkowo przewidywano, ale najpewniej dopiero w maju albo w czerwcu. Wszystko ze względu na nadchodzące wybory prezydenckie. Partii Jarosława Kaczyńskiego ewidentnie bardzo zależy na tym, aby ich elektorat nie zapomniał, kto daje mu pieniądze. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Gdy wybory będą w czerwcu, to dodatkowe świadczenie może być wypłacone albo w tym samym miesiącu, albo tuż przed, czyli w maju - powiedział "Gazecie Wyborczej" informator związany z rządem.

"Czternastka" też będzie wyglądała inaczej, niż przewidywała większość

Poza tzw. "trzynastkami" prezes PiS przewidywał również dodatkowe świadczenie, które miało wesprzeć najuboższe osoby na emeryturze. "Czternastka" mogła wydawać się wybawieniem dla tych, którzy ledwo wiążą koniec z końcem, ale jak się okazuje, nie będzie to regularne świadczenie, ale jednorazowy dodatek.

- Zdaję sobie sprawę, że w powszechnym odbiorze Polacy mogli uznać, że 14. świadczenie będzie stałym corocznym dodatkiem, ale ani premier, ani Beata Szydło nigdzie wprost nie powiedzieli, że tak będzie - powiedział ten sam informator w rozmowie z gazetą.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach
2. Zatrważające informacje z polskiego miasta. Autobus pełen pasażerów stanął w płomieniach, zdjęcia budzą grozę

Prawo i Sprawiedliwość prawdopodobnie dopiero po wyborach przeprowadziło odpowiednie kalkulacje i przekonało się, że coroczny wydatek rzędu 20 mld złotych zniszczyłby wszystkie plany budżetowe. Chociaż to rozsądna decyzja fiskalna, może poważnie zawieść wielu wyborców partii rządzącej, którzy liczyli na większe wsparcie ze strony Prawa i Sprawiedliwości.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skomentowały zwycięstwo Gabor i wybuchła nieoczekiwana awantura. Według wielu skompromitowały Polskę na Eurowizji dla dorosłych
  2. W sieci pojawiło się wyjątkowe zdjęcie Grażyny Torbickiej. Uwagę wszystkich zwrócił jej brzuszek, fani są zachwyceni
  3. Mężczyzna włamał się do domu 82-latki. Załatwiła go tak, że w ciężkim stanie trafił do szpitala
  4. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć
  5. Biedronka szykuje we wtorek prawdziwy hit. Zakupy zrobisz o 23% TANIEJ

źródło: RMF24

Następny artykuł