Już niedługo blisko milion emerytów i rencistów dostanie duże, dodatkowe pieniądze. Wiadomo komu i ile się należy

Już niedługo blisko milion emerytów i rencistów dostanie duże, dodatkowe pieniądze. Wiadomo komu i ile się należy Źródło: Unsplash/Aaron Andrew Ang

Emerytura dla osób niezdolnych do samodzielnego życia ma już wkrótce wzrosnąć. Przy pospiesznym złożeniu odpowiedniego wniosku, już w październiku można się spodziewać dodatkowych 500 złotych. Seniorzy z pewnością się ucieszą.

Emerytura to dla niektórych bardzo bolesny temat. Świadczenie nieraz ledwo wystarcza na rzeczy najbardziej potrzebne do życia, w tym leki. Na szczęście osoby najbardziej zależne od rządowych pieniędzy już wkrótce mogą spodziewać się znacznego zastrzyku gotówki. Jeżeli odpowiednio pospieszą się ze złożeniem właściwego wniosku, mogą oczekiwać podwyżki już w październiku.

Emerytura może wzrosnąć nawet o 500 złotych

Wszystko zależy od obecnej wysokości świadczenia, ale osoby niesamodzielne mogą się spodziewać, że wzrośnie ono nawet o pół tysiąca złotych. Jako beneficjenci podwyżki kwalifikuje się nawet 850 tysięcy osób, tak więc naprawdę warto sprawdzić, jakie są kryteria.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Najbardziej istotne są trzy warunki: należy być pełnoletnim, mieć orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji i niską emeryturę lub rentę. Te ostatnie wraz z nowym dodatkiem nie powinny przekraczać 1600 złotych brutto.

Na najwyższy dodatek, wynoszący właśnie wspomniane wcześniej 500 złotych, mogą liczyć osoby otrzymujące w tej chwili 1100 złotych złotych brutto lub mniej. W przełożeniu na kwoty "na rękę", oznacza to, że sporej podwyżki mogą spodziewać się ci, których obecne świadczenia nie przekraczają 935 złotych miesięcznie. Im wyższa emerytura lub renta, tym mniejsza okaże się kwota dodatku.

Dodatek ma być wypłacany co miesiąc. Aby o niego wystąpić, należy złożyć w urzędzie odpowiedni wniosek. Ponieważ osób starających się o dodatkowe pieniądze jest bardzo dużo, należy się pospieszyć. Przy odpowiednio szybkiej reakcji zastrzyk gotówki w kieszeni można poczuć już w październiku.

Pieniądze już w przyszłym miesiącu

Wnioski mają być rozpatrywane od 1 października. To wtedy wchodzi w życie ustawa o wsparciu osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Rozpatrywanie wniosków ma się zakończyć w ciągu trzech miesięcy od ich złożenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje kultowy aktor. Zmarł nagle, miał tylko 50 lat
2. Odkrył na co żona wydaje wszystkie pieniądze. Natychmiast się rozwiódł

Świadczenie nie będzie wypłacane automatycznie, należy zatem podkreślić, że bez złożenia wniosku się nie odbędzie. Najwięcej wniosków spłynęło do tej pory od osób, które spodziewają się największego dodatku. 500 złotych może znacznie podwyższyć ich standard życia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rossmann bardzo podpadł swoim klientkom. Horrendalne ceny za dostawę
  2. NAGIE zdjęcia gwiazdy Polsatu! To będzie prawdziwy skandal [ZDJĘCIA]
  3. Myślał, że w butelce jest woda. Po łyku miał przed oczami ciemność, wiadomo co spustoszyło mężczyźnie organizm 
  4. Magda Gessler ostrzega tysiące Polaków pracujących w popularnym zawodzie. "To początek śmierci"
  5. Anna obudziła się w miejscu publicznym całkiem goła. Nie miała czym się okryć i gdzie uciec

źródło: fakt 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News