Gdy dowiecie się, jaką emeryturę ma wdowa po Kiszczaku, oniemiejecie. To się nie mieści w głowie

Gdy dowiecie się, jaką emeryturę ma wdowa po Kiszczaku, oniemiejecie. To się nie mieści w głowie Źródło: pixabay/gosiak1980/

Czy emerytura, jaką otrzymuje wdowa po generale Kiszczaku jest odpowiednia? Zdania w tej kwestii mogą być podzielone, jednak zapewne u większość osób kwoty wzbudzą poruszenie. Wiadomo, co ma wpływ na wysokość świadczenia.

Emerytura, jaką otrzymuje wdowa po jednym z najbardziej znanych polskich generałów, może wydać się dość zaskakująca. Wiadomo, że choć są planowane zmiany w prawie, to Maria Kiszczak, co stawia je w nieco lepszym świetle niż resztę społeczeństwa.  

Jak przedstawia się emerytura wdowy po generale? 

Jak podają media, na wysokość emerytury, jaką otrzymuje żona Czesława Kiszczka ma wpływ parę czynników. Zależy to między innymi od stopnia oficerskiego posiadanego przez zmarłego męża oraz od tego, czy został poddany degradacji. 

- Podstawę wymiaru emerytury lub renty inwalidzkiej stanowi uposażenie należne żołnierzowi zawodowemu w ostatnim miesiącu pełnienia zawodowej służby wojskowej - tłumaczy Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz.

Maria Kiszczak otrzymuje obecnie bardzo pokaźny comiesięczny zastrzyk gotówki opiewający na 7,5 tysiąca złotych. Choć w 2009 roku, emerytura osób z cywilnych służb PRL oraz dziewięciu członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego została obniżona (łącznie 25 tysięcy osób), nie objęła ona świadczeń inwalidzkich. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nastąpi degradacja

Z podawanych informacji wynika, że już niebawem ma nastąpić zdegradowanie Czesława Kiszczka i i Wojciecha Jaruzelskiego, o czym poinformował Antonii Macierewicz. Mimo to uspokaja, że w żaden sposób nie wpłynie to na uposażenia, jakie otrzymują obecnie ich żony, co może nieco je uspokić. 

- Maria Kiszczak i Barbara Jaruzelska nie stracą wysokich uposażeń po degradacji generałów Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka - podają media. 

MSWiA szacuje, ze zostanie obniżonych ponad 18 tysięcy emerytur policyjnych oraz ponad 4 tysiące policyjnych rent inwalidzkich, a także ponad 9 tysięcy rent rodzinnych.

  1. Danuta Holecka ukrywała to przed całą Polską. Aż trudno uwierzyć, że NIKT nie zwrócił na to uwagi. Opadną wam szczęki z niedowierzania!
  2. Danuta Wałęsa w dniu ślubu z Lechem wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono ich zdjęcie ślubne. Nie poznacie prezydenta!
  3. Nieziemska emerytura. Skromna gwiazda "Świata według Kiepskich" wbiła Rodowicz w ziemię
  4. Gwiazda DDTVN właśnie wyszła za mąż za prawdziwego Adonisa. Zaskoczenie, już nie ukrywa przed mediami szczęścia
  5. Do dzisiaj to była tajemnica. Po 50 latach wizję dziadka Zenka Martyniuka o królu disco polo poznali Polacy
  6. Dzieci Roberta Janowskiego zapamiętają te słowa do końca życia. Najpiękniejsze możliwe ojcowskie wyznanie muzyka
  7. Znajomi Jakuba A. przerywają milczenie. Opowiedzieli jaki był prywatnie

Źródło: tvn24

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 3

Ocena artykułu

Leon

1 miesiąc temu

Leszek W puścił komuchow w skarpetkach i nas też(chiba że o tym nie wie)daliśmy się nabrać

Zlosliwy

2 miesiące temu

A Marta,mimo iz ma 40 na kartku dostaje gigantyczna rente po rodzicach mimo iz takowa przysluguje tylko do 18 roku zycia.

Mana

2 miesiące temu

A ile beda mjaly po Millerach Cimoszewiczach reka wreke brali czynny udzial w stanie wojenny. No i Ci likwidatorzy Polski Lewandowski z Profesurem Balcerowiczem