Emerytura w Polsce
Pixabay.com Pavlofox
Monika Majko - 21 Września 2020

Jest już potwierdzenie. Nadciągają wielkie zmiany dla emerytów, mogą objąć miliony osób

Emerytura to w Polsce gorący temat, wkrótce obywatele mogą spodziewać się poważnych zmian w kwestii wypłaty świadczenia. Rząd pracuje nad reformą, która może objąć miliony Polaków. Nowe przepisy mają jeszcze w tym roku trafić do Sejmu.

Emerytura stażowa w Polsce już niedługo może stać się realna. Rząd pracuje nad reformą przepisów, które jeszcze w tym roku mają trafić do Sejmu. Polacy mogą spodziewać się wielkich zmian w krajowym systemie emerytalnym, które dotkną miliony obywateli.

Emerytura stażowa w Polsce - rząd planuje reformę przepisów

Już niedługo obywateli może czekać prawdziwa reforma w krajowym systemie emerytalnym. Trwają prace nad projektem ustawy o emeryturach stażowych, nowe przepisy mają być gotowe za 2- 3 miesiące co oznacza, że jeszcze w tym roku mogą trafić do Sejmu. Prezydent Andrzej Duda forsował podobne rozwiązanie już w 2015 roku, jednak jego propozycja została wtedy zablokowana przez rząd. Teraz pomysł stażowej emerytury wspiera również szef "Solidarności", Piotr Duda.

Hanna Śleszyńska - dramatHanna Śleszyńska przeżyła niebywały dramat. Ciężko uwierzyć, jak teraz wygląda jej życieCzytaj dalej

Nowy projekt zakłada, że przejście na emeryturę byłoby związane z przepracowanymi latami, a nie, jak obecnie, z osiągniętym wiekiem. W przypadku kobiet staż pracy miałby wynosić 35 lat, w mężczyzn 40 lat. Jednak jak donosi "Fakt", taka emerytura będzie się opłacać tylko osobom, które dobrze zarabiają.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mąż zamontował ukrytą kameręMąż zamontował w domu ukrytą kamerę. Na jaw wyszła koszmarna prawda, najbardziej cierpiały dzieciCzytaj dalej

Projekt ustawy o emeryturze stażowej miałby trafić do Sejmu jeszcze w tym roku

Dr Antoni Kolek z Instytutu Emerytalnego oszacował dla gazety, że kobieta mająca 35 lat stażu pracy, która zarabiała przez całe życie równowartość pensji minimalnej, uzbiera w ZUS ok. 200 tys. zł. Jeśli skorzystałaby z możliwości przejścia na emeryturę stażową w wieku 55 lat, dostałaby miesięcznie 647 zł brutto.

Dzisiaj grzeje:

1. Tragiczna wiadomość, niewyobrażalna strata. Wszyscy wiele mu zawdzięczamy, niestety nie żyje

2. Krzysztof Ibisz pęka z dumy. Nikt się nie spodziewał, gratulacje płyną z całej Polski

3. Wszyscy przemilczeli kluczową rzecz. Od soboty znika ważny zakaz, mamy oficjalne potwierdzenie

W związku z obawami o opłacalność '"stażówek", "Solidarność" chce wprowadzić warunek, by świadczeniobiorca na koniec swojej aktywności zawodowej posiadał kapitał, który pozwoli na wypłatę 120 proc. minimalnej emerytury. Proponowanych zmian nie popiera jednak ZUS, ze względu na wysokie koszty tych rozwiązań.

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Rolnik szuka żony": Przełom w życiu jednej z par. Zbliża się dzień, który wszystko zmieni
  2. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Kamila Stocha, złapaliśmy się za głowy. Nigdy się nią nie chwalił
  3. Agnieszka Chylińska pokazała zdjęcie. Fani zamarli, można się przestraszyć
  4. Znana wróżka przepowiedziała przyszłość Kindze Dudzie. Nieprawdopodobna wizja, co na to rodzice?
  5. Polaków czekają głodowe emerytury. Dramatyczne dane wyciekły do sieci, ręce opadają
  6. Alarm dla wszystkich. Są pozornie zdrowe, ich jedzenie powoli osłabia organizm

Rodzice - poród14 godzin po porodzie rodzice usłyszeli cichy dźwięk. Chwilę później zalali się łzamiCzytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News