Emeryci dostaną nawet po 100 zł więcej. Wiemy kiedy

Emeryci dostaną nawet po 100 zł więcej. Wiemy kiedy Źródło: .

Emerytura będzie wyższa nawet o 100 zł, co jest spowodowane waloryzacją. W przyszłym roku nastąpią zmiany, które są dla emerytów bardzo optymistyczne. Ich konta bankowe zostaną zasilone o całkiem sporą ilość dodatkowej gotówki. Znamy dokładny termin podany przez ministerstwo.

Emerytura w 2020 r. będzie dla niektórych emerytów sporo wyższa z powodu waloryzacji. Jak dowiadujemy się z serwisu "Biznes Info", rząd będzie musiał przeznaczyć ponad 7 mld złotych na zrównoważenie ekonomicznych strat, jakie odnieśliby wierzyciele w wyniku ekonomicznych przeistoczeń. Szykuje się więc złota jesień dla świadczeniobiorców. Wiemy, o ile procent zwiększona zostanie każda emerytura.

Emerytura znowu podwyższona. To dzięki marcowej waloryzacji

Jak informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w 2020 roku dojdzie do waloryzacji. Oznacza to wyższe świadczenia, które tym razem zostaną zwiększone o aż 3,24%. Najniższa emerytura w wys. 1100 zł, jaką obecnie przyznaje rząd, będzie zwiększona o dodatkowe 40 zł, co pozwoli na zrobienie comiesięcznie dodatkowych zakupów, w zależności od potrzeb.

Emerytura większa nawet o 100 zł

Tym razem sytuacja znowu przedstawia się lepiej u osób, które mają wyższą emeryturę, tak jak miało to miejsce w 2019 roku. Tym razem emerytura zostanie zwiększona aż o około 100 zł u osób, które otrzymują comiesięcznie 3000 zł.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTÓW POD GALERIĄ

Sytuacja jeszcze lepiej ma się u emerytów, którzy mają znacznie wyższe świadczenia, dzięki temu że pracowali ciężko przez wiele lat. W takiej sytuacji jest choćby mieszkanka woj. kujawsko-pomorskiego, do której dotarł "Dziennik Zachodni". Kobieta pobiera najwyższą w Polsce emeryturę, o którą upomniała się dopiero w wieku 81 lat. Mieszkanka kujawsko-pomorskiego pracowała przez 61 lat, dzięki czemu jej comiesięczne świadczenie wynosi dzisiaj aż 21,5 tys. złotych.

Oprócz waloryzacji, jak podaje "Biznes Info", rząd chce także zmniejszyć podatek PIT. Od marca będzie on niższy o 1%, a więc wynosić będzie tylko 17%. W tej sytuacji emerytura 81-letniej mieszkanki kujawsko-pomorskiego wyższa będzie nawet o ponad 800 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ujawniono zarobki Danuty Wałęsy. Pierwsza Dama zarabia WIĘCEJ od męża. Lech jest WŚCIEKŁY
  2. Szok! Znana aktorka PRZESADZIŁA z operacjami plastycznymi. Gwiazda STRASZY wyglądem i nie przypomina dawnej siebie. Fani są PRZERAŻENI
  3. Odtworzono ostatnie chwile Dawidka. To wtedy ojciec go zabił?
  4. Prokuratura sprawdziła, czy to na pewno ciało Dawidka. Właśnie wydali komunikat
  5. Małgorzata Rozenek przekazała przykrą wiadomość od swojego lekarza. Nie wystąpi w uwielbianym przez Polaków programie
  6. Właśnie podano jakie rany znajdowały się na ciele Dawidka. Ogrom krzywdy chłopca ściska za gardło

Źródło: Biznes Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News