Emerytura
.
Klaudia Bochenek - 14 Stycznia 2020

Polka dostaje 22 tysiące emerytury. Zdradziła swój sekret, wreszcie wiadomo co trzeba zrobić, żeby dostać taką fortunę

Emerytura, która wynosi 22 tysiące złotych? Niektórzy stwierdzą, że to niemożliwe. "Cuda" się zdarzają - taką kwotę co miesiąc otrzymuje pewna Polka, ona nie musi martwić się o zasób swojego portfela. Wiadomo, co musiała zrobić.

Emerytura licząca kilkadziesiąt tysięcy złotych wydaje się w Polsce czymś absurdalnym, niczym ze snu. Ta kobieta dobrze zaplanowała, co musi zrobić, aby na starość otrzymywać tak wysokie świadczenia. ZUS nie widzi tu żadnych nieprawidłowości.

Najniższa a najwyższa emerytura - to przepaść, różnica kilkudziesięciu tysięcy złotych

Najniższa emerytura w Polsce wynosi dokładnie 2 grosze. Niektórzy mogą być w szoku, lecz właśnie na taką kwotę może liczyć pewna kobieta. Dlaczego otrzymuje tak małe świadczenie? Odpowiedź jest prosta - praktycznie w swoim życiu nie pracowała. Według obliczeń mogła przepracować dzień lub kilka dni. Często tak niskie - chociaż nie tak drastycznie niskie jak w tym przypadku - świadczenia otrzymują emeryci, którzy większość swojego życia pracowali na stażach lub umowach zlecenie. Te ostatnie nie są objęte obowiązkowym odprowadzaniem niektórych składek.

Sanatorium miłości IwonaTrudno opisać smutek. Iwona z Sanatorium miłości przeżyła piekło, nie chciało jej się żyćCzytaj dalej

Przeciwieństwem tej kobiety jest pani, która przez 60 lat pełniła funkcję prezesa przedsiębiorstwa - to jej przepis na sukces i wysoką emeryturę. Jej praca zaowocowała tym, że teraz może cieszyć się 22 tysiącami złotych wpływającymi co miesiąc na jej konto. Wniosek jest prosty - aby otrzymać świadczenia w wysokości kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, należy być aktywnym przez większość swojego życia, pilnować umowy o pracę, lecz wysoko zajmowane stanowisko ma tu ogromne znaczenie.

Z każdym rokiem liczba rekordowych emerytur będzie maleć

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Krystyna Sienkiewicz życieKrystyna Sienkiewicz nie miała łatwego życia. Tuż przed śmiercią przeszła przez piekłoCzytaj dalej

Osoby starsze, które bardzo dobrze zarabiają na swoich stanowiskach, nie spieszą się z przejściem na emeryturę. To powoduje, że ich składki jeszcze bardziej rosną, dzięki czemu otrzymują co miesiąc kwoty, o których tylko może pomarzyć większość emerytów i rencistów. Niektórzy potrafili pracować nawet do 81. roku życia.

Dzisiaj grzeje:

1. Niesamowicie zuchwała kradzież z warszawskiego hotelu. Jakim cudem nikt nie zauważył?
2. Udało się! 20-latek, który katował kota metalową pałką, w rękach policji

Jak szacuje "Dziennik Gazeta Prawna", liczba takich rekordowych emerytur będzie co roku sukcesywnie maleć. Wszystko przez wyjątki w systemie emerytalnym. Większość osób otrzymała emerytury wyliczane na podstawie stażu pracy oraz pensji, bez znaczenia ile lat będą na emeryturze. Ci drudzy z kolei skorzystali z nowych zasad. Zaczęli rozliczanie z ogromnym kapitałem początkowym, który przez waloryzację ciągle się podnosił. Dłuższy staż pracy jednocześnie powodował, że wypłacane kwoty były niebagatelnie większe.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Przejdziesz chodnikiem i zapłacisz 10 tys. zł kary. Absurdalny przepis zaskakuje przechodniów
  3. Nieoczekiwane oświadczenie Magdy z Pięknych i Młodych. Jedna ze stron skłamała i wprowadzała w błąd?
  4. Oprócz 13. i 14., emerytury mogą być jeszcze wyższe. Wystarczy spełnić jeden warunek
  5. Kolejne kłopoty Tymoteusza Szydło. Jego decyzja doprowadziła do przykrych konsekwencji

Znaki zodiaku, które nie mają szans na udany związek.Znaki zodiaku, które nie mają szans na udany związek. Jesteś na liście?Czytaj dalej

Źródło: Money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News