Kasjerka odezwała się w bezczelny sposób do emerytki. Reakcja seniorki jest mistrzowska, klientów zamurowało

Kasjerka odezwała się w bezczelny sposób do emerytki. Reakcja seniorki jest mistrzowska, klientów zamurowało Źródło: unsplash/Guille Álvarez/

Emerytura powinna być dla seniorów czasem wytchnienia i przede wszystkim fizycznego i psychicznego odpoczynku po wielu przepracowanych latach. Nie mieści się w głowie, że wciąż wiele młodych osób odnosi się do emerytów bez szacunku.

Emerytura to okres, który rodzi wiele niepewności, bo w końcu trudno jest przewidzieć, jak w będzie wyglądała jesień naszego życia. O wiele łatwiej jest jednak wysnuć, że osobom na emeryturze, szczególnie w obecnych czasach, należy się wiele szacunku, gdyż jeszcze kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat temu świat wyglądał zupełnie inaczej, a rzeczywistość nie była taka kolorowa jak teraz. Tym trudniej jest zrozumieć, że ktoś mógł w tak bezczelny sposób odezwać się do staruszki. 

Emerytura to przekleństwo? Kasjerka odezwała się do seniorki w absurdalny sposób 

Nie da się ukryć, że wiele rzeczy, które dla obecnej młodzieży są codziennością, dla osób starszych przypominają abstrakcję, o której nawet nigdy nie przyszło im marzyć. Świat idzie do przodu, z każdym dniem, zmieniając się coraz bardziej, a emerytom i rencistom może być ciężko za tym wszystkim nadążyć. 

Okrutnie przekonała się o tym pewna starsza kobieta, która podczas zakupów w zwykłym supermarkecie poprosiła kasjerkę o jednorazową foliową torebkę, by móc zapakować produkty. Seniorka nie mogła uwierzyć, gdy młodsza o wiele lat sprzedawczyni zrugała ją bez zawahania. 

- Powinna Pani nosić swoją torbę albo kupić ekologiczną. Najwyższy czas nauczyć się dbać o środowisko (...) dziś musimy za to płacić. Bo Pani pokolenie nie dbało o środowisko i o to, aby zachować je dla przyszłych pokoleń - powiedziała wprost. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Mistrzowska reakcja babci zamurowała pozostałych klientów 

W pierwszej chwili staruszka aż zaniemówiła, słysząc coś takiego, jednak błyskawicznie zebrała w głowie myśli i postanowiła przypomnieć kasjerce, w jakich czasach żyła, gdy tej jeszcze nawet nie było na świecie. Stojącym wokół klientom opadły szczęki. 

Dzisiaj grzeje: 1. 21-letnia modelka nie żyje. Robiła sobie selfie na klifie, który uwielbiają turyści, gdy nagle doszło do najgorszego
2. Polacy pokochali go za kultowe seriale na TVN, TVP i Polsacie. Popełnił samobójstwo, miał 51 lat

- W moich czasach oddawaliśmy do sklepu butelki po mleku i po napojach. Sklep wysyłał je z powrotem do fabryki, gdzie były myte, sterylizowane i napełniane ponownie. Używaliśmy tych samych butelek wciąż od nowa. Do sklepów chodziliśmy wtedy z własnymi torbami i koszykami, tych samych używaliśmy latami. Z książek szkolnych korzystaliśmy przez wiele roczników. Obkładaliśmy je szarym papierem, żeby się nie zniszczyły - wymieniała starsza kobieta. Nie przestała nawet w momencie, gdy sprzedawczyni zaczerwieniła się ze wstydu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  2. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne! Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki
  3. TVP właśnie poinformowało o przerażającej śmierci ukochanego sportowca. Fani za granicą są zdruzgotani i oszołomieni
  4. Wreszcie. Jest oficjalny komunikat papieża Franciszka ws. zniesienia celibatu, nie ma już wątpliwości
  5. Lekkie i puszyste ciasto bez pieczenia po prostu rozpływa się w ustach. Prosty przepis na niebo w gębie

Źródło: webniusy 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News