Wspaniała wiadomość. Emeryci dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy dokładnie ile i kiedy

Wspaniała wiadomość. Emeryci dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy dokładnie ile i kiedy Źródło: Pxhere/ CC0 Public Domain

Emerytura w tym roku będzie większa? Chodzi o dodatkowe pieniądze dla emerytów. Nie chodzi o jednak o comiesięczne podwyżki, Sejm już zadecydował o wszystkim w głosowaniu.

Emerytura w 2020 roku nie musi być niska. Okazuje się, że sporo osób uprawnionych do świadczeń otrzyma dodatkowe pieniądze i to już całkiem niedługo. Należy spełnić tylko jeden warunek.

Emerytura dla prawie 10 milionów osób uprawnionych do świadczeń

8 stycznia posłowie zgromadzili się w Sejmie przy Wiejskiej, aby skupić się na pierwszym czytaniu ustawy, według której niecałe 10 milion osób, a dokładnie 9,8 milionów Polaków ma zyskać. Emeryci, renciści oraz osoby na świadczeniach przedemerytalnych mogą być zadowolone i spać spokojnie - projekt został zaakceptowany i skierowany już do komisji.

Chodzi oczywiście o dodatkową, 13. emeryturę. W 2019 roku dodatkowe świadczenia były wypłacane w maju oraz w czerwcu. Projekt zakłada, że w tym roku emerytura będzie wypłacana już od 1 kwietnia, a więc niedługo przed wyborami prezydenckimi - nie podano jeszcze dokładnej daty, lecz ta nieoficjalna zakłada, że będzie to 10 maja. 13. emerytura będzie wynosić 1200 złotych brutto, a to nie koniec dobrych wiadomości: wiceminister pracy Stanisław Szwed poinformował, że będzie wypłacana seniorom również w następnych latach. Dla państwa to dodatkowy koszt 11,7 miliarda złotych.

Wiadomo, kto nie ma prawa do 13. emerytury

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okazuje się, że aby otrzymać 13. emeryturę, należy mieć prawo do świadczeń 31 marca tego roku, w którym będzie wypłacana dodatkowa "pensja". Na tę chwilę nie wiadomo, jak wygląda sytuacja rencistów i należy czekać na decyzję rządu w tej sprawie. Mimo wszystko 13. emerytury mogą nie otrzymać emeryci i renciści, którym należy się świadczenie, ale mają "zawieszone prawo" do tej wypłaty. Chodzi o te osoby, które korzystają z wcześniejszej emerytury i dorabiają, ale przez przekroczenie limitu zarobków "trzynastka" im się nie należy.

Dzisiaj grzeje: 1. Niesamowicie zuchwała kradzież z warszawskiego hotelu. Jakim cudem nikt nie zauważył?

2. Smutna wiadomość dot. Roberta Janowskiego. Jego żona potwierdziła doniesienia

13. emerytury nie otrzymają również osoby, które osiągnęły wiek emerytalny, złożyły wniosek, ale nadal pracują bez rozwiązania umowy o pracę. O świadczeniu może zapomnieć rodzina osoby, która była uprawniona do świadczenia, ale zmarła przed jego otrzymaniem. Sędziowie i prokuratorzy w stanie spoczynku również są wliczani do grona osób, którym "trzynastka" się nie należy. Nie są oni bowiem postrzegani jako renciści i emeryci.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  2. Jedna osoba złamie prawo, wysokie kary zapłacą wszyscy. Nowe, surowe przepisy wydrenują nam kieszenie?
  3. Smutne doniesienia nt. Pawła Królikowskiego. Podjęto ostateczną decyzję w Polsacie, zrozpaczeni fani nie zobaczą go w nowym sezonie show
  4. Kolejne kłopoty Tymoteusza Szydło. Jego decyzja doprowadziła do przykrych konsekwencji
  5. Naprawdę bolesna wiadomość. Nie żyje Zbigniew Wiśniewski
  6. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  7. Antyfake - nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion
  8. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją
  9. BiznesInfo - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  10. Lelum - portal dla nowoczesnych kobiet

 

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News