Nagły zwrot akcji, w grę wchodzą "prezydenckie emerytury". Wiadomo, kto może je dostać

Nagły zwrot akcji, w grę wchodzą "prezydenckie emerytury". Wiadomo, kto może je dostać Źródło: .

Emerytura to rzecz, na którą czeka wielu Polaków. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział wprowadzenie tak zwanych "emerytur prezydenckich". To może przyczynić się do prawdziwej rewolucji w tym systemie.

Wielu Polaków oczekuje, aż zasłużona emerytura stanie się faktem. Po wielu latach ciężkiej pracy każdy czeka na zasłużony odpoczynek. Jaką propozycję ma dla rodaków Andrzej Duda?

Upragniona emerytura

Emerytura to temat, który niejednemu potrafi spędzić sen z powiek. Wiele osób czeka, aż będą mogli na stare lata zaznać odpoczynku. Jednak dla niektórych jest to ogromne zmartwienie. Aktualnie wiek emerytalny dla kobiet wynosi 60 lat natomiast dla mężczyzn 65. Zmiana ta została wprowadzona w 2017 roku. Niemniej prezydent Andrzej Duda ma w planach jeszcze jedną zmianę w systemie emerytalnym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Postulat prezydenta

Temat emerytur towarzyszy każdej kampanii prezydenckiej. Nie inaczej było przed pięcioma laty, kiedy Andrzej Duda zapowiedział wprowadzenie "emerytur stażowych". Koncept ten zakłada, że jeśli przepracowalibyśmy odpowiednio długi staż ubezpieczeniowy, mielibyśmy możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę. Teoretycznie miałoby to dotyczyć osób, które przepracowały 35 lat (w przypadku kobiet) i 40 lat (w przypadku mężczyzn) i dokonywały w tym czasie wpłat składek emerytalnych.

Pomysł ten był już co prawda zgłoszony przez Andrzeja Dudę, jednak został wówczas odrzucony przez parlament. Ostatnio ten temat powrócił przy okazji kolejnej kampanii prezydenckiej. Rzecznik prezydenta przyznał, że niewykluczone, iż postulat zostanie powtórzony i trwają rozmowy w tym zakresie.

- Jest takie duże oczekiwanie społeczne, że takie emerytury stażowe w polskim systemie prawnym się pojawią. Pan prezydent praktycznie podczas każdej wizyty i spotkań z Polakami jest o to pytany. Jest to temat, który właściwie dzisiaj najczęściej pojawia się na spotkaniach i rozmowach pana prezydenta z Polakami - przyznał rzecznik prezydenta. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia na lotnisku, samolot staranował człowieka, drugi jest w szpitalu. Film trafił do sieci

2. Uwielbiany aktor TVP przewieziony do szpitala. Syn przekazał smutne wieści

Gdyby projekt udało się wprowadzić w życie, emerytura byłaby dostępna dla kobiet w wieku 55 lat, a dla mężczyzn w wieku 60 lat, pod warunkiem posiadania odpowiedniego stażu pracy. Należy jednak pamiętać, że wówczas wypłacana kwota byłaby najniższą z możliwych emerytur. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdjęcie trafiło do sieci, widać wszystko. Nagle z wody cała mokra wyszła Magda Gessler
  2. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same
  3. Mało kto wie, do czego służy wkładka pod paczkowanym mięsem. Odechciewa się jeść, producenci milczą na ten temat
  4. Wystarczy włożyć kulkę z folii aluminiowej do pralki. Efekt jest po prostu wow
  5. Gdy rodzice zobaczyli, co ich dzieci robią na studniówce, opadły im szczęki. Wszystko się nagrało, jest na co popatrzeć

Źródło: Fakt24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News