To już pewne, nie będzie emerytury wolnej od podatku. Jarosław Kaczyński: "To nie jest dobre rozwiązanie"

To już pewne, nie będzie emerytury wolnej od podatku. Jarosław Kaczyński: "To nie jest dobre rozwiązanie" Źródło: YouTube/TVP Info

Emerytura zwolniona od podatku nie byłaby dobrym wyborem dla Polski, przekonywał prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Obiecywał przy tym, że nie zaniedba swoich wyborców i że Polska jest zabezpieczona na wypadek kryzysu finansowego.

Emerytura zwolniona podatku to nie jest dobry pomysł dla polskiej gospodarki, tłumaczył Jarosław Kaczyński w rozmowie z Polsat News. Po sondażu przeprowadzonym ostatnio przez "Super Express" stało się jasne, że to właśnie tego najbardziej pragną emeryci i renciści, ale prezes partii rządzącej mówi, że ma dla nich inne rozwiązanie.

Emerytura bez podatku nie pomogłaby najuboższym

Jarosław Kaczyński przekonywał, że to tak zwane "trzynastki" i "czternastki" są najlepszym rozwiązaniem dla najuboższych emerytów. Tłumaczył, że w przypadku zniesienia podatku od emerytury najwięcej zyskaliby ci, którzy i tak otrzymują od państwa najwięcej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Gdybyśmy zwolnili także te wysokie emerytury od podatków, to byśmy pomogli tym, którzy naprawdę mają dużo, tym, którzy mają średnio, też byśmy mocno pomogli, a milionom ludzi, którzy mają najmniej, pomoglibyśmy w najmniejszym stopniu - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński jednak obiecuje, że nie zaniedba swoich wyborców. Chwali się tym, że dzięki rozsądnym decyzjom finansowym w razie kryzysu nikt nie powinien ucierpieć. Prezes PiS utrzymuje, że Polska jest zabezpieczona na wypadek wszelkich wydarzeń losowych.

PiS chwali się rozsądną polityką finansową

- Mamy (...) pewne pole manewru, dzięki temu, że nasza polityka była rozsądna, co zresztą przyznają także agencje ratingowe (...). Mamy - można powiedzieć - taką poduszkę albo zderzak, który nam pomoże, jeżeli ten kryzys rzeczywiście nadejdzie - uspokajał prezes PiS.

To pozwala mieć nadzieję, że mimo tego, że emerytura wolna od podatku nie dojdzie do skutku, seniorzy mogą liczyć na wsparcie ze strony państwa. Do tego prezes PiS zaznaczał, że nie wycofuje się z obietnic dotyczących podwyższenia płacy minimalnej "w imię rozwoju gospodarczego i polepszenia sytuacji polskich rodzin". 

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, co NAPRAWDĘ stało się, kiedy zginął Piotr Woźniak-Starak. Straszliwe doniesienia o Ewie O. 

2. Bardzo smutna wiadomość z samego rana. Nie żyje wybitny polski reżyser i scenarzysta, przegrał walkę z najpoważniejszym nowotworem

Warto pamiętać, że jedną z ostatnich decyzji rządu dotyczących emerytur było odwołanie obrad nad wnioskiem złożonym przez kobiety pokrzywdzone w wyniku wcześniejszego przejścia na emeryturę. Około 50 tys. kobiet otrzymało emerytury obniżone o kwotę od 300 do 600 PLN. Świadczenia miały zostać wyrównane, ale premier Morawiecki nie zgodził się na rozmowę na ten temat w Sejmie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyhodowano NAJWIĘKSZĄ świnię na świecie. Jest większa od niedźwiedzia
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Najsłodsze szczeniaki na świecie rzuciły się w pościg za małym dzieckiem (WIDEO)
  4. Kolega rzucił się na 12-latkę, bił ją i dusił do nieprzytomności. Horror wydarzył się w szkole na oczach innych uczniów
  5. Makabryczne znalezisko. Dziecko na placu zabaw natrafiło na głowę kobiety, a to był dopiero początek

źródło: business insider

Następny artykuł