Emerytura pieniądze
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Natalia Andrejuk - 8 Września 2020

Katastrofalne wieści dla seniorów. Rząd oficjalnie wycofuje się z obiecanej podwyżki emerytur

Emerytura to gorący temat, który nie znika z mediów ani na chwilę. Niestety są złe wieści dla seniorów. Jak donosi portal wyborcza.biz, rząd oficjalnie wycofał się ze swoich obietnic. Zapowiadane podwyżki płac emerytalnych nie nastąpią, wszyscy wierzyli, że premier Mateusz Morawiecki wiele zdziała w sprawie. Wiele osób jest załamanych.

Już oficjalnie wiadomo, że emerytura nie będzie wyższa, zapowiadana podwyżka świadczeń pobieranych przez osoby w wieku poprodukcyjnym nie nadejdzie. Wszystkie obietnice dotyczące tego obszaru są już nieaktualne. Rządu po prostu nie stać na tak ogromny wydatek. Wielu emerytów załamuje ręce.

Jaka będzie nadchodząca zima?Polacy będą musieli przygotować się na najgorsze. Meteorolodzy nie mają złudzeń, chodzi o nadchodzącą zimęCzytaj dalej

Emerytura nie będzie wyższa o tyle, o ile zapowiadano

Prezes PiS zapewniał Polaków, że co roku będzie wprowadzana gwarantowana podwyżka o co najmniej 70 złotych brutto. Ale to wszystko może odejść w niepamięć, w państwowej kasie zabrakło już na nie pieniędzy. Rok temu w czasie kampanii parlamentarnej prezes partii rządzącej ujawnił nowy program. Kiedy porówna się jego zapisy a stan faktyczny, na jaw wychodzi oburzająca prawda.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Matura i gwiazdy, które jej nie zdałyPolskie gwiazdy, które bez matury zrobiły oszałamiającą karierę. Wcale się tego nie wstydzą i zarabiają krocieCzytaj dalej

- Zmodyfikujemy system waloryzacji najniższych emerytur i rent. Emeryci i renciści o najniższych świadczeniach otrzymają waloryzację kwotową, żeby rosły jak najszybciej najniższe świadczenia. Minimalna coroczna procentowa waloryzacja emerytur i rent nie może być niższa niż 70 złotych - możemy przeczytać we wspomnianym wyżej programie, jak cytuje wyborcza.biz.

Dzisiaj grzeje:

1. Media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje ikona polskiej telewizji

2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

3. Ogromna strata, tysiące fanów w żałobie. Nie żyje artysta uwielbiany na całym świecie

Państwo dokłada do emerytur

Już wiadomo, że z zapowiadanej waloryzacji emerytur nic nie wyjdzie. Zamiast 70 złotych, seniorzy będą musieli się zadowolić 50, o czym informowaliśmy w innym tekście. I to niecałymi, bo gdyby państwo nie dołożyło, wyniosłaby ona równo 46,08 złotych. Jak podaje dalej wyborcza.biz na taką waloryzację składają się dwie rzeczy - inflacja w gospodarstwach emeryckich (podwyżki cen towarów, które kupują emeryci) i nie mniej niż 20 procent realnego wzrostu płac (podwyżki, które dostają pracownicy) z ubiegłego roku.

Jedynie na cztery miesiące przed wyborami prezydenckimi w tym roku udało się spełnić obiecaną podwyżkę, która faktycznie wynosiła wtedy zapowiadane 70 złotych brutto. Wszyscy oczekiwali od premiera Mateusza Morawieckiego wprowadzenia ogromnych zmian, na próżno. Tylko czy na kolejny taki wzrost wypłat emeryci będą musieli czekać aż do kolejnych wyborów na jesień 2023?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Radio Maryja przeszło samo siebie? Tadeusz Rydzyk nie wytrzymał, audycja obiega media
  2. Otworzył wojskową konserwę z 1900 roku. Zawartość zwaliła go z nóg [wideo]
  3. Skandaliczne zachowanie Agaty Dudy. Podjęła decyzję, która zaskoczyła wszystkich
  4. Z ostatniej chwili: premier Morawiecki właśnie podjął decyzję. Wszystko po najbliższym weekendzie
  5. Nagła konferencja Jarosława Kaczyńskiego. Chce wprowadzenia nowych zakazów i ograniczeń
  6. Wydało się, jaką kawę najchętniej piją Polacy. Można się mocno zdziwić, na 1. miejscu wcale nie mała czarna

Cezary Pazura pokazał domNiebywałe, jak wygląda wnętrze domu Cezarego Pazury. Aż dziw, że wszystko do siebie pasujeCzytaj dalej

Źródło: wyborcza.biz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News