Rewelacyjna wiadomość dla emerytów. Na dniach dostaną dodatkowe pieniądze

Rewelacyjna wiadomość dla emerytów. Na dniach dostaną dodatkowe pieniądze Źródło: .

Emerytura wzrośnie już od marca, wszystko dzięki nowelizacji ustawy, którą w czwartek przyjął Senat. Waloryzacja świadczenia zapewni wielu emerytom dodatkowe pieniądze.

Emerytura będzie wyższa już od marca tego roku dzięki nowelizacji ustawy, którą w czwartek wieczorem przyjął polski Sejm. Waloryzacja świadczenia ma zapewnić emerytom dodatkowe pieniądze, które na stałe zasilą ich domowe budżety. Wiadomo, ile dostaną świadczeniobiorcy.

Emerytura wzrośnie od marca

Od 1 marca wzrośnie kwota emerytury, waloryzacja w tym roku wyniesie wyniesie 3,24 procent, ale nie mniej niż 70 złotych brutto. Poborcy emerytury częściowej mogą liczyć natomiast na wzrost kwoty o 35 złotych. Podwyżki dotyczą również rencistów. W przypadku renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy i renty inwalidzkiej III grupy, będzie to dodatkowe 52,50 złotych.

Z 1100 złotych brutto do 1200 złotych wzrośnie najniższa kwota emerytury i renty z ZUS, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renty rodzinna oraz renty socjalnej. Renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy od 1 marca 2020 roku wzrośnie do 900 złotych brutto. Do tej pory wynosiła 825 złotych brutto. Podwyższone zostaną również dodatki do emerytur i rent według procentowego wskaźnika waloryzacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Emeryci i renciści mają dostać dodatkowe pieniądze już za niecały miesiąc

Dobre informacje dotyczą również osób niesamodzielnych. Próg uprawniający do wypłaty świadczenia dla osób niesamodzielnych wzrośnie o 100 złotych i od 2020 roku wynosić będzie 1700 złotych. O świadczenie uzupełniające w kwocie do 500 zł mogą wystąpić osoby, które ukończyły 18 lat i są niezdolne do samodzielnej egzystencji oraz których łączna kwota świadczeń z funduszy publicznych nie przekroczy ustalonego progu. 

Dzisiaj grzeje: 1.Tragedia na lotnisku, samolot staranował człowieka, drugi jest w szpitalu. Film trafił do sieci
2. IMGW pilnie wydało najwyższy, 3. stopień alertów. Życie Polaków zagrożone, niż Sabina niedługo uderzy w Polskę

Te wiadomości niezwykle ucieszą wielu emerytów, przyjmujących z radością każdą informację o dodatkowych pieniądzach, które zasilają ich budżety domowe. Przyjęta przez Senat nowelizacja czeka już tylko na podpis prezydenta. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdjęcie trafiło do sieci, widać wszystko. Nagle z wody cała mokra wyszła Magda Gessler
  2. Ogrzewanie domu pod czujnym okiem rządu. Kontrolerzy przyjdą i zbiorą wszystkie dane o twoim domu
  3. Mało kto wie, do czego służy wkładka pod paczkowanym mięsem. Odechciewa się jeść, producenci milczą na ten temat
  4. Wystarczy włożyć kulkę z folii aluminiowej do pralki. Efekt jest po prostu wow
  5. Gdy rodzice zobaczyli, co ich dzieci robią na studniówce, opadły im szczęki. Wszystko się nagrało, jest na co popatrzeć

źródło: Gazeta Pomorska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News