Pani Romana dostaje 400 złotych emerytury. Powiedziała, na kogo będzie głosować, po czym zalała się łzami

Pani Romana dostaje 400 złotych emerytury. Powiedziała, na kogo będzie głosować, po czym zalała się łzami Źródło: Superexpress

Emerytura pani Romany jest przerażająco niska. Kobieta dostaje zaledwie 400 zł, co nie starcza jej praktycznie na nic, więc nie może pozwolić sobie na godne życie. Na myśl o nadchodzących wyborach łzy same napływają jej do oczu. Dzieląc się informacją, na kogo będzie głosować, nie powstrzymuje się i zaczyna szlochać.

Emerytura tej kobiety to zaledwie 400 zł miesięcznie. Całe życie pracowała, by na starość otrzymywać pieniądze, które pomogą jej godnie żyć. Niestety mimo tego, że zarówno ona jak i jej mąż ze wszystkich sił starali się o pokaźne sumy, na starość przyszło im się zmierzyć z polską rzeczywistością i okropną nędzą.

Przerażająco niska emerytura

Ośrodek społeczny im pomaga, bo się do niego zwrócili. Na szczęście pracuje w nim kobieta, która stara się ułatwiać życie osobom starszym, ale nie w każdej wsi jest taki ośrodek, nie wszędzie znajdzie się taka pomocna osoba, która będzie starała się ze wszystkich sił nieść pomoc potrzebującym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kobieta może liczyć na paczki z ośrodka. Znajduje się w nich jedzenie, które może ugotować, by nakarmić siebie i męża. Jednak sama musi pokonać wiele kilometrów pieszo, by je odebrać. Pracownicy ośrodka nie mają możliwości rozwozić paczek swoim podopiecznym.

Wieś, w której mieszka pani Romana, nie ma dobrej drogi, nie można po niej przejechać swobodnie rowerem, a autobus kursuje bardzo rzadko. Zapytana o rachunki odpowiada, że 300 zł kosztuje ją prąd, 50 zł butla gazowa, kolejne 50 zł woda. Co już wynosi mniej więcej tyle, ile samo świadczenie, które otrzymuje. Na szczęście ma dzieci, które jej pomagają. Dostała też zniżki na leki, ale cała pomoc, która do niej napływa nie jest od państwa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, co NAPRAWDĘ stało się, kiedy zginął Piotr Woźniak-Starak. Straszliwe doniesienia o Ewie O.

2. Bank PKO BP ostrzega swoich klientów przed niebezpieczeństwem. Można stracić wszystkie swoje pieniądze

W nadchodzących wyborach nie widzi szansy na poprawę. Nie liczy na to, że w kraju zmieni się sytuacja ludzi chorych i starszych. Sama przyznaje, że nie wie na kogo głosować, ale swój głos odda. Tylko musi poważnie się zastanowić, komu ma zaufać.

-Za pisiorów mi nie jest za dobrze, za PO też nie było. Tu jest świat zapomniany przez władzę - kończy swoją wypowiedź i zalewa się łzami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wandale niszczyli sieć 5G szlifierką. Wszystko transmitowali na żywo w internecie
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Wyłowili 13 martwych ciał, wszystkie z nich to kobiety. Polsat przekazał informacje o tragicznych wydarzeniach
  4. Nagły zwrot akcji ws. zabójstwa małej Kristiny. Zbrodnia okazała się jeszcze bardziej brutalna, niż ktokolwiek przypuszczał?
  5. Sekretny przepis Macieja Kuronia na kotlety schabowe. Trzeba zadbać tylko o jeden szczegół, aby cieszyć się nieziemskim smakiem

źródło: superexpres

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News