Rozstrzygnął się los emerytów, już wszystko wiadomo. Niezwykle ważna deklaracja premiera

Rozstrzygnął się los emerytów, już wszystko wiadomo. Niezwykle ważna deklaracja premiera Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów Krystian Maj

Emerytura w dobie epidemii koronawirusa spędza sen z powiek wielu Polaków. Rząd obiecał nowe świadczenie. Czternasta emerytura miałaby być kolejnym, po trzynastce, dodatkowym świadczeniem dla emerytów i rencistów. Jej losy nie były znane przez długi czas. Teraz, dzięki ważnej deklaracji premiera Mateusza Morawieckiego sprawa znalazła rozstrzygnięcie. Wiemy, co powiedział.

Rząd planuje poważną zmianę w emeryturach. W ostatnim czasie w mediach pojawia się wiele deklaracji, zapowiedzi zmian i plotek na temat świadczenia. Emeryci ze zniecierpliwieniem czekają na decyzję odnośnie "czternastki", która miałaby być dla nich realną pomocą. Według pogłosek świadczenie miało być wypłacone w czwartym kwartale 2021 roku. Głos na ten temat postanowił zabrać premier Mateusz Morawiecki. Jego deklaracja jest bardzo konkretna.

Emerytura w dobie epidemii spędza sen z powiek Polaków

Według Mateusza Morawieckiego, emeryci są grupą społeczną, która najbardziej potrzebuje pomocy finansowej ze strony rządu, dlatego priorytetem jest szybka realizacja obiecanego projektu.

- Ogromna większość emerytów to ludzie, którzy naprawdę potrzebują największego wsparcia społecznego - powiedział ostatnio w rozmowie z RMF FM.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Premier zapewnił, że wszystkie obietnice złożone emerytom zostaną zrealizowane. W tym roku świadczeniobiorcy mogą liczyć na "trzynastki". Dodatkowe świadczenie ma otrzymać blisko 10 mln osób, które pobierają powszechne emerytury i renty, emerytury i renty rolników, służb mundurowych, świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renty socjalne i strukturalne, emerytury pomostowe, rodzicielskie świadczenia uzupełniające, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne oraz renty inwalidów wojennych i wojskowych.

Dzisiaj grzeje: 1. IMGW ostrzega 11 województw, ogłoszono stan zagrożenia życia i zdrowia. Gwałtowne burze z gradem uderzą w Polskę

2. Zachodnie media piszą o Łukaszu Szumowskim. Minister nie będzie zadowolony, gdy przeczyta

"Czternastka" zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, zaplanowana została na następny rok. Premier Morawiecki zapewnił, że plany dotyczące świadczenia nie ulegną zmianie. Rząd zapewnia także, że otrzymanie świadczenia nie wpłynie na limit dochodów, które uprawniają do otrzymania różnego rodzaju dodatków. Wysokość "czternastki", w przeciwieństwie do tegorocznego świadczenia, będzie się różnić w zależności od otrzymywanej renty lub emerytury.

Dodatkowe świadczenie z pewnością uratuje skąpy budżet większości emerytów i rencistów. "Trzynastka" i "czternastka" pozwolą na uregulowanie codziennych opłat, spłacenie długów, a być może także na sprawienie sobie przyjemności. Uważacie, że rząd dobrze zrobił, wprowadzając nowe świadczenie?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skandaliczne, okropny widok pod Biedronką wywołał ogromną aferę, wyciekły porażające zdjęcia. Do utylizacji trafił ogrom zmarnowanej żywności
  2. Piorunujący nokaut na gali UFC. Zawodnik padł sztywny na matę (WIDEO)
  3. Ogromne zmiany dot. bonów turystycznych. Prezydent już potwierdził, wiele osób łapie się za głowy
  4. Mało kto wie o nowych przepisach, ustawa już na biurku prezydenta. Wielu może się mocno zdziwić
  5. Biedronka wyczuła moment, już jutro będzie rozdawać uwielbiany napój Polaków za darmo. Jest jeden, mały haczyk
  6. Ujawniono nieznane fakty na temat Jolanty Kwaśniewskiej. Była pierwsza dama ma swoje tajemnice

Źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News