Obniżono Kaczyńskiemu emeryturę, mocno tajemnicze. I tak jest bajecznie wysoka

Obniżono Kaczyńskiemu emeryturę, mocno tajemnicze. I tak jest bajecznie wysoka Źródło: pikio.pl

Emerytura w ostatnim czasie jest tematem wszechobecnym. Polacy zastanawiają się, ile pieniędzy dostaną w następnym roku. Wiadomo jednak, że wynagrodzenie emerytalne Jarosława Kaczyńskiego ulegnie zmianie. Mimo to kwota i tak powala.

Emerytura to temat, który dzieli społeczeństwo. Niektórzy uważają, że jest ona wystarczająca, inni, że dalej za niska. W tym temacie, rząd wprowadza wiele zmian, aby zapewnić swoim obywatelom możliwości godnego życia. Media poinformowały, ile pieniędzy przysługuje prezesowi PiS, Jarosławowi Kaczyńskiemu. Okazuje się, że jego emerytura będzie wynosiła mniej niż planowano, ale wysokość dalej powala.

Emerytura Kaczyńskiego ulegnie zmianie

Jak się okazało, Jarosław Kaczyński dostaje niższą emeryturę niż przed rokiem. To zaskakujące, gdyż zwykle emerytura podnosi się, dzięki waloryzacji. Z oświadczenia majątkowego posła wynika, że w jego przypadku świadczenia te zmalały. Prezes PiS przez długo czas zwlekał z rozpoczęciem pobierania emerytury z ZUS-u. Zdecydował się na nią dopiero w 2018 roku. "Super Express" podaje, że w porównaniu z 2019 rokiem, emerytura Kaczyńskiego spadła o 170 zł miesięcznie. Wynika to z jego oświadczeń finansowych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ile wynosi emerytura Jarosława Kaczyńskiego? 

Mimo wprowadzonych zmian, Jarosław Kaczyński nie może narzekać na zbyt małe świadczenie. Na wysoką emeryturę zapracował już jako pracownik naukowy, adiunkt, starszy bibliotekarz a później czołowy polityk. Początkowo w roku 2018 przyznano mu 6444 zł brutto. W tym roku, po waloryzacji, należało mu się 6624 zł. Ostatecznie kwota, jaką ma otrzymywać prezes wynosi 6454 zł. Jak widać, mimo tego, że jego emerytura spadła o 170 zł i tak otrzymuje więcej niż na początku swojej emerytury. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego piłkarza. Dziewczynka odeszła nagle w szpitalu

2. Watykan trzymał to w ogromnej tajemnicy przed światem. Papież Franciszek przeszedł operację

Nie wiadomo jednak, dlaczego emerytura Jarosława Kaczyńskiego zmalała. Nit nie udzielił na ten temat stosownej odpowiedzi. Ani Centrum Informacyjne Sejmu, ani centrala PiS.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Umierający na nowotwór mężczyzna zdradził partnerce swoje największe marzenie. Kilka dni później personel nie mógł przestać płakać
  2. Koniec z męczącym myciem okien dzięki szybkiemu trikowi z użyciem gąbki. W kilka minut będą lśnić czystością bez wysiłku
  3. 8-latek postanowił spełnić obietnicę, jaką dał zmarłej mamie. Spróbował i wypowiedział słowa, które złamią każde serce
  4. Kobieta w 9 miesiącu ciąży nie chciała przestać tańczyć. Zrobiła krok w lewo i nagle wszystkim odebrało mowę
  5. Nawet kret nie pomaga na zatkany zlew? Mamy sprawdzone rozwiązanie   
  6. Nawet 2 tys. zł wydasz na mandat. Karę powiążą z twoją pensją

źródło: wp

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News