emerytury wypłata trzynastki
.
Łukasz Mazur - 21 Lutego 2020

Emeryci dostaną podwójną wypłatę. Wiadomo ile i kiedy

Emerytury w Polsce od dawna znajdują się w kręgu zainteresowań wielu osób. Najświeższe informacje dotyczące wypłaty "trzynastek" powinny zwrócić uwagę wielu seniorów. Emeryci będą mieli powód do zadowolenia. Wypłaty świadczeń są już blisko. Warto zapoznać się z nowymi zasadami.

Emerytury już od dłuższego czasu są tematem wzbudzającym wiele emocji. Seniorzy pobierający świadczenie stali się grupą, z którą rządzący muszą się liczyć. Los milionów Polaków korzystających z zasłużonego odpoczynku po wielu latach pracy i opłacania składek przestał być marginalizowany.

psy wśród owiecNa zdjęciu wśród owiec chowa się owczarek. Tylko 3% społeczeństwo może go odnaleźć bez podpowiedziCzytaj dalej

Trzynaste emerytury w roku podatkowym 2020 już za pasem. Skarb Państwa wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych przygotowują się do wypłaty dodatkowych świadczeń Polakom. Emeryci mogą być zadowoleni z najnowszych regulacji dotyczących wypłaty ich świadczeń.

Kwiecień miesiącem, w którym "trzynastki" dotrą do emerytów

Emeryci w zależności od dnia, w którym otrzymują wypłatę swojego świadczenia, zgodnie z zapowiedziami rządu mogą spodziewać się w kwietniu wpływu dodatkowej, trzynastej, emerytury. Osoby posiadające niespłacone należności kredytowe powinny być szczególnie zadowolone.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

PiesZnaleźli psa w kartonowym pudle. Kiedy przeczytali dołączony list, nie mogli powstrzymać łezCzytaj dalej

Wypłata świadczeń przypada na 1, 5, 6, 10, 16, 20 lub 25 dzień miesiąca. W tym roku wypłata "trzynastek", po wypłacie standardowego świadczenia, realizowana będzie oddzielnym przelewem, dzięki czemu emeryci podlegający egzekucjom komorniczym będą mogli odetchnąć z ulgą. Ich dodatkowe pieniądze nie zostaną zajęte przez komorników.

Dzisiaj grzeje:

1. Gwiazda legendarnego serialu walczy z 4 stadium raka. Drastycznie się zmieniła, zdjęcie jest przygnębiające
2. Zapytała mamę o biologicznego ojca. W odpowiedzi dostała pudełko i poznała straszą prawdę

W ubiegłym roku zdarzały się sytuacje, kiedy trzynaste emerytury były zajmowane przez komorników wraz z wypłatą miesięcznego świadczenia. W tym roku tego rodzaju sytuacje nie będą mogły mieć miejsca. "Trzynastka" będzie wypłacana oddzielnym, specjalnie oznaczonym przelewem, który nie podlega potrąceniom egzekucyjnym. Dzięki decyzji o rozdzieleniu tych wypłat, emeryci mogą być spokojni o swoje pieniądze. Spłata ewentualnych długów seniorów nie będzie egzekwowana z kwoty trzynastej emerytury, ponieważ została ona wyłączona z podlegania tytułom komorniczym. Zatem emeryci w kwietniu mogą spodziewać się podwójnych pieniędzy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ratownik medyczny zaatakowany przez psa. Pilny apel do właścicieli czworonogów
  2. Zabrakło naprawdę niewiele. Trzech Polaków w pierwszej dziesiątce, dziękujemy za walkę
  3. Królowe życia ukrywały przed widzami skandal? Dagmara przypadkiem wszystko ujawniła
  4. Poród okazał się stresujący i niebezpieczny dla dziecka. Po kilku dniach zobaczyła zdjęcie, na widok którego zamarła z niedowierzania
  5. Do czego służy mała kieszonka w damskich majtkach? Odpowiedź jest na tyle prosta, że aż zaskakująca
  6. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce

PiesZnaleźli psa w kartonowym pudle. Kiedy przeczytali dołączony list, nie mogli powstrzymać łezCzytaj dalej

Źródło: MSN com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News