Niewiarygodne sceny podczas kręcenia "Sprawy dla reportera". Nawet Jaworowicz przecierała oczy ze zdumienia

Niewiarygodne sceny podczas kręcenia "Sprawy dla reportera". Nawet Jaworowicz przecierała oczy ze zdumienia Źródło: TVP

Elżbieta Jaworowicz sama nie wierzyła w to, co właśnie wydarzyło się w studiu. Widzowie przed telewizorami przecierali oczy ze zdumienia - nikt do tej pory się na to nie zdobył. Czegoś takiego dawno nie było w historii programu.

Elżbieta Jaworowicz w swojej karierze dziennikarskiej widziała wiele, ale coś, co wydarzyło się podczas ostatniego odcinka, zapamięta na długo. Wszystko uwieczniły kamery, widownia nie ukrywała łez.

Elżbieta Jaworowicz gościła w studiu ciężko chorą dziewczynkę wraz z rodzicami

13 lutego w "Sprawie dla reportera" poruszono problem małej Oli. 4-latka wraz z mamą przyjechała na nagrania, aby nagłośnić swój trudny przypadek i prosić o pomoc. Ola Lewandowska choruje bowiem na rzadką chorobę, tj. zespół Aperta. Jej twarz jest zdeformowana, kości w łokciach zrośnięte, podobnie jak jej palce u rąk i nóg. Nie może swobodnie funkcjonować, a co najważniejsze nie może bawić się z innymi dziećmi i zawierać nowych znajomości.

Elżbieta Jaworowicz dokładnie zapoznała się ze sprawą małej Oli i przygotowała materiał, który miał nagłośnić przypadek 4-latki i pomóc zebrać pieniądze na operację. Dziewczynka ma bowiem szansę na operację w klinice w Dallas w USA, jednak potrzebuje jeszcze ok. 430 tysięcy złotych. W momencie, kiedy eksperci goszczący w studiu dowiedzieli się, że zostało tak mało czasu, wzięli sprawy w swoje ręce. Elżbieta Jaworowicz wręcz zaniemówiła.

Oddali drogie gadżety, z którymi byli związani emocjonalnie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mecenas Piotr Kaszewiak, rzecznik Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi, nie mógł biernie patrzeć na krzywdę dziecka i postanowił w jakiś sposób dołożyć swoją własna cegiełkę do leczenia 4-latki. W związku z tym zdjął zegarek Armaniego, który był prezentem od żony i przekazał go na licytację. Podobnie jak on postąpiła antropolog kultury, Edyta Pagel, która oddała pierścionek zaręczynowy wykonany z białego złota. Licytacja cennych przedmiotów przyniosła dodatkowe 32 tysiące złotych.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany piosenkarz popełnił samobójstwo. Był oskarżony o molestowanie dzieci
2. Z ostatniej chwili. Polki pokochały Magdę za występy w hitach TVN, niestety nie żyje

- To był piękny, wzruszający gest. Oleńka potrzebuje tej pomocy. Wspomagamy ją, pracuje m.in. z logopedą. Jest wspaniałą dziewczynką, pięknie układa puzzle - przyznała Elżbieta Burzykowska z Akademii Dobra.

Swoją cegiełkę można dorzucić TUTAJ.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objaw raka płuc widoczny na twarzy. Nigdy go nie lekceważ
  2. Żałoba w rodzinie Kamila Glika. Niesamowicie przykre doniesienia od rodziny reprezentanta Polski
  3. Dramat rodzinny po The Voice Kids. Nieuleczalna choroba zaatakowała nagle młodą gwiazdkę, nie oszczędziła też jej siostry
  4. Nagranie taty Moniki udostępniło już blisko 100 tysięcy ludzi. Wygarnął rządowi wszystko
  5. Oby tylko nie było za późno. Kukiz z błagalnym apelem do Owsiaka, nie ma już sił

Źródło: TVP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News