Tak Wielkanoc spędzi Elżbieta II. Niektóre zwyczaje mogą dziwić

Tak Wielkanoc spędzi Elżbieta II. Niektóre zwyczaje mogą dziwić Źródło: youtube.com/ Entertainment Tonight

Elżbieta II jak wszyscy mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa wprost nie może się doczekać Wielkanocy. Monarchini, która jest przy okazji głową kościoła anglikańskiego, uwielbia świąteczne tradycje i obyczaje, które są obecne w brytyjskim społeczeństwie od lat. Niektóre z tych zwyczajów mogą naprawdę zadziwiać.

Elżbieta II, jak i cała reszta brytyjskiego dworu szykują się właśnie do obchodów świąt Wielkanocy. Głowa monarchii, która słynie ze swojego uwielbienia dla tradycji, spędzi święta zgodnie z obyczajami, których tradycja sięga setek lat. Mimo tego niektóre ze zwyczajów na brytyjskim tronie znacznie różnią się od tych, które znamy w Polsce.

Elżbieta II świętuje Wielkanoc. Niesamowite zwyczaje dworskie

Doktryna kościoła anglikańskiego, chociaż dosyć podobna do rzymskiej odmiany katolicyzmu ma wiele cech wspólnych, ale także wiele różnic. Jedną z nich jest fakt, że Elżbieta II, jak i reszta brytyjskiego społeczeństwa nie święci pokarmów w kościołach i nie maluje pisanek. Nie oznacza to jednak, że w ceremoniale nie pojawią się jajka.

Brytyjczycy, jak też pałac Buckingham, uwielbiają grę w tak zwanego króliczka wielkanocnego. Służący dworu rozkładają jajka wykonane z czekolady po ogrodach pałacowych i zachęcają mieszkańców dworu do wspólnej zabawy polegającej na znalezieniu jak największej ilości czekoladowych pyszności. Prym w zabawie mają wieść najmłodsi, a więc dzieci księżnej Kate i księcia Williama, które są ponoć bardzo rozradowane, mogąc znajdować słodycze poukrywane w jak najróżniejszych obszarach rezydencji królewskiej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Świętowanie zaczyna się w Wielki Czwartek

Wielki Czwartek jest dniem, w trakcie którego królowa, jako głowa kościoła anglikańskiego, zaczyna oficjalny ceremoniał Wielkanocy. Pierwszym elementem obchodów jest uroczystość jałmużna, podczas której Elżbieta dzieli się z poddanymi sakiewkami z kosztownościami. Ilość osób, która otrzyma skarby, jest dwukrotnością obecnego wieku monarchy. (W tym roku na dar ze strony królowej będzie mogło liczyć 184 osoby). Cała rodzina spotyka się na niedzielnej mszy świętej, aby wprost po niej udać się na świętowanie.

Elżbieta II, jak i cała rodzina królewska wprost uwielbiają tradycyjne dania. Takimi są, chociażby bułeczki z wypiekanym krzyżem, które ulubionymi specjałami monarchini. Do tego, nie brakuje dużej ilości ciast i szampana, który rozlewany jest na brytyjskim dworze od czasów panowania królowej Wiktorii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka legendarnej polskiej aktorki zginęła w TRAGICZNYM wypadku. Była zjawiskowo PIĘKNA!
  2. Polska aktorka urodziła w wieku 60 lat. Nie dostała nawet zasiłku
  3. Gdzie mieszka Halinka z "Kiepskich"? Mieszkańcy nie dają spokoju aktorce
  4. Dorota Wellman wystrugała na wizji DDTVN baranka z masła. Robi wrażenie?
  5. Na polskich drogach robi się niebezpiecznie. Pożar na trasie, Polacy pędzą do rodzin na święta
  6. Partner śp. Przybylskiej może mieć kłopoty większe niż myślał. Straci wielkie pieniądze?

 

źródło: Pomponik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News