Dziennikarka Superstacji, Eliza Michalik, nagrała film, w którym wysyła do Pierwszej Damy symbolicznego całusa. To nawiązanie do gestów Agaty Dudy wykonywanych w stronę działaczy KOD-u, którzy nazywali „marionetką” prezydenta Andrzeja Dudę podczas jego wizyty w USA. 

Dziennikarka prosi Agatę Dudę o reakcję w sprawie ustawy Stop Aborcji. Uważa, że jeśli ta zostanie uchwalona, to kobiety będą umierać w męczarniach.

– Są momenty, w których milczeć nie wolno, w których milczenie jest po prostu nieprzyzwoitością. Sądzę, że to jest taka chwila. Projekt, który będzie procedowany w Sejmie sprawi, że kobiety będą tracić zdrowie i umierać w męczarniach. Ten projekt pozbawia kobiety praw człowieka, praw obywatela – mówi Michalik.

– To jest barbarzyństwo, gorzej niż średniowiecze. Pani Agato, kobiety pani potrzebują, kobiety na panią czekają. Proszę przypomnieć sobie panią Marię Kaczyńską. My kobiety mamy prawo do decydowania o sobie, mamy prawo do godności, wolności i do bycia szanowanymi. Przesyłam pani całusa, może to pomoże i przypominam, że można różnić się poglądami, ale w kwestiach fundamentalnych trzeba się zachować przyzwoicie – dodaje.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

Zobacz również