Wielka niespodzianka, jeden z najlepszych zawodników opuszcza Ekstraklasę!

Wielka niespodzianka, jeden z najlepszych zawodników opuszcza Ekstraklasę! Źródło: YouTube - Legia Warszawa

Ekstraklasa już wkrótce straci jednego z najlepszych piłkarzy, którzy obecnie w niej występują. Klub długo nie potwierdzał informacji podawanej przez media, ale teraz wszystko stało się jasne. Już niedługo nasza liga będzie uboższa o świetnego zawodnika.

Ekstraklasa niebawem straci zawodnika, który przez lata doceniany był przez wielu kibiców oraz ekspertów. Będzie to problemem przede wszystkim dla jednego z największych klubów w Polsce, który będzie musiał pogodzić się z transferem i szybko znaleźć zastępcę, który dobrze sprawdzi się w tej roli. Skautów czekają długie tygodnie spędzone na ciężkiej pracy.

Chodzi oczywiście o Legię Warszawa, która po wielu latach sukcesów będzie musiała rozstać się z Adamem Hlouskiem. Czeski obrońca od dłuższego czasu liczył na to, że klub zaproponuje mu w końcu nową umowę, jednak oficjalnej oferty nie przedstawiono. W związku z tym defensor postanowił skorzystać z możliwości i zaakceptował warunki zaproponowane przez inny zespół.

Ekstraklasa straci swoją gwiazdę

Kilka dni temu pojawiła się wiadomość, że Adam Hlousek być może będzie chciał opuścić Polskę. Czeski obrońca zbierał doskonałe recenzje za swoje występy i przez lata uchodził za jednego z najlepszych na swojej pozycji, miał pewne miejsce w składzie warszawskiej Legii. Teraz wygląda na to, że Ekstraklasa straci doskonałego piłkarza.

Kontrakt Hlouska kończy się już tego lata, a jego pensja jest bardzo wysoka. Legia ma spore problemy z finansami i chciałaby zejść z jego kontraktu, w związku z czym klub nie domagał się przedłużenia umowy za wszelką cenę. Wiele wskazuje na to, ze zostanie ona po prostu zakończona przez wygaśnięcie.

Ekstraklasa bez Adama Hlouska w najbliższym sezonie

Czech miał więc prawo do tego, by podpisać kontrakt z nowym zespołem. Dziś doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia ze strony Viktorii Pilzno, która zapowiedziała, że od przyszłego sezonu Adam Hlousek będzie występował w jej barwach.

Obrońca trafił do Polski w 2016 roku i od samego początku zbierał pozytywne recenzje. Przez pewien czas mówiło się nawet, że Legia może jeszcze kiedyś na nim zarobić.

źródło: Viktoria Pilzno

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News