Ogromna eksplozja w Mazowieckim! Krew, kłęby dymu i piski spalonych

Ogromna eksplozja w Mazowieckim! Krew, kłęby dymu i piski spalonych

W jednym z polskich miast doszło do tragicznej eksplozji. W wyniku zdarzenia ranne są dzieci. Trwa akcja ratunkowa, jednak wciąż nie wiadomo, co było przyczyną wybuchu. Rannych musi transportować pogotowie lotnicze.

W miejscowości Słubice pod Płockiem doszło do eksplozji w domu jednorodzinnym. W wyniku wybuchu rany i poparzenia odniosły cztery osoby. Są to dwie osoby dorosłe, a także dwoje dzieci. Ranni zostali wyprowadzeni z budynku, który po eksplozji zaczął się palić. Z relacji świadków wynika, że sami również zaczęli się palić, a z budynku dobywały się piski palonych osób. Obecnie trwa akcja gaśnicza. Biorą w niej udział 4 jednostki straży pożarnej. Dwie państwowe i dwie ochotnicze. Na miejscu także udzielono pierwszej pomocy medycznej poszkodowanym. Obecnie oczekują oni na przetransportowanie do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Nieznane przyczyny wybuchu

Początkowo rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Justyna Sochacka informowała, że powodem eksplozji była nieszczelność instalacji gazowej. Jak się jednak okazuje, informacja o wybuchu gazu nie została potwierdzona. - W wybuchu poszkodowane zostały dwie osoby dorosłe i dwójka dzieci. Na tę chwilę nie znam przyczyn, które doprowadziły do wybuchu. Budynek się pali. Trwa akcja gaszenia pożaru - powiedział Edward Mysera, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. Źródło: wiadomosci.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News