Sprawdził jak wyglądają egzorcyzmy w Polsce. "Kilkanaście godzin, bez świadków"

Sprawdził jak wyglądają egzorcyzmy w Polsce. "Kilkanaście godzin, bez świadków" Źródło: youtube.com/Chills

Egzorcysta został przepytany przez polskiego adwokata piszącego książkę. Dowiedział się, jak przebiegają egzorcyzmy oraz jak często się zdarzają. To temat, którego wierzący bardzo często wolą nie poruszać przez obawę przed siłami nieczystymi lub ze zwykłego poczucia zagrożenia.

Egzorcysta to niełatwy zawód i bardzo mocno obciążający psychikę i duszę. W polskim kościele takich duchownych jest ich potrzebnych co najmniej 150. Popyt na te specyficzne usługi zdecydowanie rośnie. Ofiary egzorcyzmów mają najczęściej negatywne wspomnienia związane z całą sytuacją i trudno im się dziwić - to co się tam dzieje mrozi krew w żyłach.

Autor książki dotarł do kościelnych dokumentów. Egzorcyzmy to długotrwałe działanie

Książka, którą napisał Artur Nowak, to powieść, lecz bazująca na realnych opisach egzorcyzmów. Aby zebrać niezbędne i wiarygodne informacje, autor spędził bardzo długi czas przeglądając dokładnie dokumenty kościelne, w których znajdowały się wiadomości zawierające zalecenia podczas egzorcyzmów. Według nich aż 90% osób, na których dokonywano uświęcania duszy, to kobiety. Podczas ich odprawiania trzeba spełnić również szczegółowo opisane warunki. 

- Okazało się, że obrzędy te mają się odbywać bez świadków. Na to kładzie się największy nacisk. Jest ksiądz prowadzący i kilku pomocników. (...) egzorcyści wcale nie muszą mieć zgody osób, nad którymi sprawują ten obrzęd, by je egzorcyzmować - powinni ją mieć w miarę możliwości - i nie są zobowiązani do uprzedniego wysłania ich do psychologa i psychiatry - przekazał dziennikarce Artur Nowak. To szokujące.

To wcale nie wygląda tak jak w filmach. Najczęściej egzorcysta musi zorganizować kilka sesji

Z dokumentów wynika, że seans trwa nie godzinę czy dwie, spędzone intensywnie na modlitwie, a kilkanaście. Najczęściej należy powtórzyć takie spotkanie, by oczekiwany efekt był pewny i długotrwały. Nazwiska powtarzały się nawet kilkunastokrotnie, a to pokazuje, że egzorcyzmy mogą trwać czasem miesiącami, a nawet latami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Egzorcysta działa według ustalonego schematu działania. Po długich modlitwach wstępnych następują aż 3 różne egzorcyzmy właściwe. Jest używana woda święcona, po czym odmawia się litanię oraz następuje czytanie psalmów i Ewangelii. Ksiądz kładzie dłonie na głowę opętanego prosząc Ducha Świętego o pomoc.

W dalszej części odmawia się wyznanie wiary lub odnawia przyrzeczenia chrzcielne. Po modlitwie Ojcze Nasz ksiądz używa krzyża i błogosławi dręczoną osobę. Już nie prosi, a rozkazuje złemu duchowi opuścić ciało nieszczęśnika. Po tym wszystko się kończy: pieśń dziękczynna, modlitwa i błogosławieństwo to finał egzorcyzmu.

  1. Michał Szpak odleciał totalnie! Gdy wyszedł na scenę, fanom oczy wyszły z orbit. Zemdlejecie, jak to zobaczycie
  2. Co się stało Henryce Krzywonos? Legenda Solidarności schudła aż 60kg! Na jej widok pospadacie z krzeseł!
  3. Aktor grający Paździocha w "Kiepskich" latami ukrywał zdumiewającą prawdę przed mediami. Kim jest syn gwiazdora Polsatu Eryk?
  4. W wesołym miasteczku doszło do tragicznego wypadku. Polsat: 13-latka walczy o życie
  5. Miał się rozpłakać? Gdy wielki polski artysta, 85-letni Jan Kobuszewski, poznał kwotę emerytury, machnął na ZUS ręką
  6. Różnica wysokości emerytury Rynkowskiego i Wałęsy to przepaść. Mocne zaskoczenie

Źródło: Gazeta

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu