Egzamin na prawo jazdy
youtube.com/Marketingworkshop.pl
Irmina Jach - 19 Maja 2020

Nowe zasady egzaminów na prawo jazdy mogą przyprawić o zawrót głowy. Jeden zapis jest szczególnie kontrowersyjny

Egzamin na prawo jazdy to test, który musi zdać każdy początkujący kierowca. Zasady egzaminowania zmieniają się dość regularnie. Nowy zapis może wywołać zdziwienie przyszłych zmotoryzowanych. Nie przestrzegając go, nie dostaniesz jednak upragnionego dokumentu.

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego blisko dwa miesiące temu przerwały przeprowadzanie testów na prawo jazdy. Decyzja była motywowana bezpieczeństwem egzaminatorów i aspirujących kierowców w dobie epidemii koronawirusa. Teraz egzaminy wracają (wyjątkiem jest poznański WORD, który nie planuje uruchomienia egzaminów na kategorię B w najbliższym czasie). Ze względu na panującą sytuację będą się one jednak odbywać w nieco zmienionej formie.

O zmianach informowaliśmy także przy okazji wprowadzenia tarczy antykryzysowej.

Noworodek pogrzebPogrzeb noworodka znalezionego w sortowni śmieci. Bardzo smutny widok, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Każdy z WORD-ów ustala indywidualne procedury związane z bezpieczeństwem. Niektóre obostrzenia, które muszą być przestrzegane w czasie trwania egzaminów, są bardzo restrykcyjne. Przed przystąpieniem do egzaminu warto odwiedzić stronę internetową ośrodka, w którym zamierzamy przystąpić do egzaminu. To tam znajdziemy aktualne informacje na temat obecnie panujących wymogów i zasad.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ślub szokująca prawdaPoślubił miłość swojego życia. Podczas nocy poślubnej odkrył porażającą prawdę, jej wyznanie go zdruzgotałoCzytaj dalej

Niektóre z restrykcji są wspólne dla wszystkich ośrodków - obowiązuje zachowanie dystansu społecznego, nie funkcjonują poczekalnie, a osoby egzaminowane poddawane są obowiązkowemu pomiarowi temperatury ciała. W budynku WORD-u nie mogą także przebywać inne osoby niż te, które przystępują do egzaminu. Kursanci, którzy starają się o kategorię A muszą ponadto posiadać własny kask, a także, w niektórych ośrodkach, własne słuchawki pozwalające na łączność z egzaminatorem. Kilka ośrodków nadal nie wznowiło egzaminów na kategorię B.

Dzisiaj grzeje:

1. Od 20 maja obowiązuje nowy surowy zakaz. Dotknie kilka milionów Polaków

2. Wiadomo już, kim jest syn Szumowskiego. Można się było spodziewać

Niektóre WORD-y wprowadziły ostry reżim sanitarny. Według informacji przekazanych przez magazyn "Auto Świat", część ośrodków deklaruje, że do egzaminów nie będą mogły przystąpić osoby, które nie są posiadaczami maseczek z atestem. Na Śląsku i w województwie lubelskim niemożliwe będzie zdawanie egzaminu w popularnej materiałowej masce.

Niedopuszczalne jest także zdawanie egzaminu przez osobę, która wykazuje objawy choroby - wykluczającym czynnikiem są również symptomy zwykłego przeziębienia. Nie chodzi tylko o przewlekły katar lub kaszel - z udziału w egzaminie może wykluczyć pojedyncze kichnięcie! Nowe restrykcje mogą mocno uprzykrzyć życie - szczególnie teraz, gdy zmienna pogoda sprzyja przeziębieniom.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaatakowali szpital położniczy. Nie oszczędzili nawet noworodków
  2. Wiemy, co oznaczała cieszynka Roberta Lewandowskiego. Piękny gest, należą się oklaski
  3. Wybuch w bloku w centralnej Polsce. Służby przekazały smutne informacje
  4. Przełom w walce z koronawirusem? Testy szczepionki na ludziach zakończyły się sukcesem
  5. Od 1 czerwca zniesiony zostanie ważny zakaz. Wspaniała wiadomość dla wielu osób
  6. Przenigdy nie kupuj chińskiego czosnku. Rozpoznasz, że nie jest z Polski po 3 ważnych szczegółach


Znaki zodiakuZnak zodiaku zdradza, jaką kobieta będzie mamą. Trzy znaki wyjątkowo nadają się do tej roliCzytaj dalej

Źródło: Wprost/Auto Świat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News