Egipska orkiestra miażdży hymny na oczach przywódców. Z wizyty na wizytę jest... coraz gorzej (video)

Egipska orkiestra miażdży hymny na oczach przywódców. Z wizyty na wizytę jest... coraz gorzej (video) Źródło: fot. in the now youtube - wikimedia commons

Angela Merkel odwiedziła ostatnio Egipt, aby rozmawiać z prezydentem Abd el-Fatahem es-Sisim na temat uchodźców. Obiecała, że Niemcy udzielą jego krajowi potrzebnego wsparcia w tej kwestii. Ważne deklaracje zostały jednak przyćmione przebiegiem ceremonii powitania kanclerz na lotnisku.

Aby dodać powitania Merkel patosu, na lotnisku egipska orkiestra miała zagrać niemiecki hymn. Jak się później okazało, nie była to trafna decyzja. Przedstawiona wersja utworu była zdecydowanie zaskakująca i przede wszystkim tak niemuzykalna, że ciężko odgadnąć, w jaki sposób niemieckiej kanclerz udało się utrzymać kamienną twarz.

Podobna sytuacja spotkała już wcześniej prezydenta Rosji, Władimira Putina oraz prezydenta Francji, Francois Hollande. Obaj wytrzymali cały występ egipskich muzyków bez mrugnięcia okiem, jednak nie mieli zbyt szczęśliwych min. Trzeba przyznać, że pomysł takiego przywitania przywódców, mimo dobrych chęci, w sposobie wykonania okazał się wyjątkowo niedyplomatycznym.

https://www.youtube.com/watch?v=CGvaO6zubLs&feature=youtu.be https://www.youtube.com/watch?v=IifStkAsemU
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News