Edyta Wojtczak, jak dziś żyje
kadr TVP
Weronika Wasiak - 30 Września 2020

Edyta Wojtczak zdobyła ogromną sławę w latach 80. i 90. Wiemy, jak dziś żyje legendarna prezenterka

Edyta Wojtczak była najpopularniejszą prezenterką lat 80. i 90. Zyskała wielką sławę i sympatię w oczach widzów. Niewielu wie, jak dalej potoczyły się jej losy i jak dziś żyje.

Edyta Wojtczak, a właściwie Halina Edyta Wojtczak-Szymańska urodziła się 28 stycznia 1936 roku w podwarszawskim mieście Grójec. Już w roku 1957 otrzymała pierwszą posadę w Telewizji Polskiej, a jej kariera momentalnie nabrała tempa. Przez lata cieszyła się ogromnym uznaniem i zyskała rzeszę sympatyków, którzy chętnie oglądali ją na szklanym ekranie. Czym dziś zajmuje się uznana spikerka?

Beata Szydło przekazała wiadomość o śmierciZ ostatniej chwili: śmierć nadeszła nagle, Beata Szydło pogrążyła się w smutku. Spływają kondolencjeCzytaj dalej

Zyskała wielką popularność i odniosła niebywały sukces. Co teraz robi Edyta Wojtczak?

Chociaż jedna z popularniejszych spikerek osiągnęła wielki sukces zawodowy, w sferze uczuciowej szczęście raczej jej nie sprzyjało. Na szklanym ekranie jako spikerka w "Wielka, większa i największa", "Siedem życzeń" i "Bez grzechu", a także prowadząca programu rozrywkowego "Wielokropek", radziła sobie, śmiało można rzec, perfekcyjnie. Pracodawcy i widzowie byli nią zachwyceni i nawet, gdy zdarzyło jej się kichnąć na wizji, zamiast reprymendy czy zwolnienia, czego się obawiała, usłyszała słowa pocieszenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Talent to jeszcze nie wszystko, co pomogło jej zjednać wokół siebie grupę sympatyków. Nietuzinkowa uroda sprawiła, że panowie nieustannie zabiegali o jej względy, a jej serce było już zajęte przez starszego o 5 lat operatora, Michała Szymańskiego. Chociaż byli swoimi przeciwieństwami, zakochali się w sobie do szaleństwa. Wzięli ślub, ale idealnym małżeństwem nie długo mogli się cieszyć. W latach 80. Michał niespodziewanie zapadł się pod ziemię i wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Wtedy też Wojtczak zaczęła obawiać się o swoją pracę, bo ni stąd ni zowąd wykreślono ją z grafiku. Nie wiedziała więc, ani co dzieje się z jej mężem ani, czy nazajutrz będzie jeszcze miała za co jeść.

Po kilku latach, Szymański pogrążył się w nałogu, a niedługo potem zmarł. Dla spikerki nie było łatwe tym bardziej, że nie miała możliwości pożegnać się z mężem. Nigdy jednak nie mówiła o nim w negatywny sposób. jak przypomina Pomponik, w 1996 roku postanowiła opuścić telewizyjny gmach i zupełnie odsunęła się w cień.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje wybitny polski aktor. Polacy pogrążeni w żałobie

2. Ludzie wybiegli na ulice. Kłęby dymu, krzyki, zewsząd słychać syreny. Wszystko dzieje się właśnie teraz

3. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiana przez Polaków aktorka. Rodzina przekazała tragiczne wieści

Jak wiadomo, dziś samotnie mieszka w kawalerce, dokładnie tej samej, w której przed laty zamieszkała z ukochanym Michałem. Nadal też nosi jego nazwisko. Nie udziela się publicznie i zupełnie pożegnała się z pracą prezenterki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Robert Mazurek postanowił przerwać wywiad. Powód jest skandaliczny, nie powinno się wydarzyć
  2. Jerzy Brzęczek skarży się na Roberta Lewandowskiego. "Wszyscy na mnie patrzyli"
  3. Groza w miejscu zamieszkania Krzysztofa Jackowskiego. Pilna ewakuacja, realne zagrożenie życia
  4. Już od jutra Polacy zapłacą więcej. Setki tysięcy osób jest nieświadomych szybkiej zmiany
  5. TVN alarmuje, wydano żółte ostrzeżenia. Niebezpieczna sytuacja dla wielu Polaków
  6. Polacy masowo popełniają 1 błąd przy gotowaniu ziemniaków. Tracą mnóstwo witamin i gorzej smakują

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Pomponik

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News