Nowy projekt w Sejmie. 3 lata więzienia za "edukację seksualną poniżej 18 roku życia"

Nowy projekt w Sejmie. 3 lata więzienia za "edukację seksualną poniżej 18 roku życia" Źródło: flickr.com/Sejm RP

Edukacja seksualna może być przyczyną bardzo poważnych problemów z prawem. Nowy projekt ustawy zakłada nawet 3 lata więzienia dla osób, które będą się dzielić z osobami poniżej 18 roku życia tematami związanymi z seksualnością.

Edukacja seksualna będzie mogła powodować poważne problemy, jeżeli będziemy się nią dzielić z osobami nieletnimi. Jeżeli ustawa zostanie przegłosowana, takie czynności będą nielegalne i zagrożone do 3 lat pozbawienia wolności. Będą musieli uważać nie tylko edukatorzy seksualni młodzieży, ale również wiele innych osób wypowiadających się publicznie. 

Edukacja seksualna zagrożona karą pozbawienia wolności?

Według projektu ustawy, w Kodeksie Karnym moją pojawić się dwa nowe wpisy. Pierwszy z nich będzie zagrożony karą pozbawienia wolności do 2 lat, jeżeli osoba będzie publicznie pochwalać lub propagować podejmowanie przez osobę nieletnią obcowania płciowego. Kara może być jednak większa, jeżeli to propagowanie będzie się odbywało przy pomocy środków komunikowania masowego. Wtedy będziemy musieli liczyć się nawet z 3 latami pozbawienia wolności.

Mecenas Marcjanna Dębska wyjaśniła dla "Na temat", że słowo "pochwalanie", może być nadużywane przez sąd.

- Słowo "pochwala" nie jest zdefiniowane ustawowo, co daje sądom dużą elastyczność w nadużywaniu tego paragrafu - ostrzega Dębska. Sądy będą miały zatem dużą swobodę w interpretacji i ocenie tego typu czynów, przez co łatwiej będzie można "udowodnić" winę oskarżonemu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przykładowo do więzienia mogłaby pójść nawet 17-latka, która w jakimkolwiek medium społecznościowym napisze cokolwiek, co mogłoby pochwalać inicjację seksualną. 17-latkowie traktowani są w sądzie jako osoby dorosłe, dlatego nawet niepełnoletnia osoba mogłaby pójść do więzienia za tego typu postępowanie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny wokalista. Zmarł po ciężkiej chorobie, opłakują go gwiazdy
2. Andrzej Duda przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Bohater naszych czasów

Co więcej, wystarczy rzekomo nawet komentarz rodzica na portalu społecznościowym, który napisze, że polecił swojemu dziecku antykoncepcję. To dla sądu może być podstawa do wymierzenia kary za pochwalanie podejmowania inicjacji seksualnej przez osobę nieletnią. Podobnie może być na jakimkolwiek wykładzie bądź debacie publicznej. Można przypuszczać, że wystarczy stwierdzenie, że akceptuje się fakt, iż dziecko rozpoczęło współżycie. Takie słowa sąd będzie również mógł podciągnąć właśnie pod "pochwalanie".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sprawdzą, na co wydajesz 500 plus. Tysiące rodzin ODCIĘTYCH od pieniędzy
  2. Kaczyńskiemu puściły wszystkie hamulce. Jeszcze nikt w Polsce się na to nie odważył
  3. Żona nigdy miała nie poznać prawdy. Mężczyzna otworzył list od kochanki i zemdlał na oczach małżonki
  4. Rewolucyjny pomysł na paznokcie hybrydowe wywołuje zachwyt. Piorunujące psie motywy sprawiają, że pazurki są nieziemskie
  5. Niesamowite informacje dotyczące majątku po Zbigniewie Wodeckim. Żona podjęła decyzję

źródło: Na Temat

Następny artykuł